אמורפיקל

, , ,

אוסטאופורוזיס (בריחת סידן) תסמינים עיקריים וטיפול

מה חשוב להפנים במקרה של אוסטאופורוזיס? ומה הפתרון לאוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה הגורמת להיחלשות העצמות עד כדי מצב שאפילו זעזוע קל או מתיחה מתונה כמו שיעול או כיפוף עלולים לגרום לשבר.

המקומות הנפוצים ביותר בהם מתרחשים שברים בעקבות אוסטאופורוזיס הם בירך, בשורש כף היד ובעמוד השדרה. לעיתים קרובות למחלת האוסטאופורוזיס תסמינים מוקדמים הנחשבים לתמרורי אזהרה. יש להיות ערניים, ולהכיר כי בנוגע לאוסטאופורוזיס סימנים אלו מהווים חלק מתהליך התפתחותה ההדרגתי. אחרי הכל, יש לזכור כי כינויה הבלתי-פורמלי של האוסטאופורוזיס הוא המחלה השקטה.

מהם התסמינים העיקריים לאוסטאופורוזיס?

מתוקף היותה של העצם רקמה דינאמית, מתרחשים בה בכל עת תהליכי פירוק ובנייה. מחלת האוסטאופורוזיס מתרחשת במצב בו גובר קצב פירוק העצם על קצב בנייתה. לאוסטאופורוזיס תסמינים לא רבים במיוחד, אך יחד עם זאת, יש להכיר סימנים מוקדמים כדוגמת אוסטאופניה (נקודת אמצע בין מצב של עצמות בריאות לבין מצב של אוסטאופורוזיס), ולבדוק האם אתם נמנים על קבוצות הסיכון לאוסטאופורוזיס:

מין: 1 מכל 3 נשים לאחר גיל המעבר עתידה לסבול ממחלת האוסטאופורוזיס.

אורח חיים: עישון, שתיית אלכוהול וחוסר פעילות גופנית עלולים להגביר את הסיכון לאוסטאופורוזיס.

גנטיקה: במידה ויש היסטוריה משפחתית של מחלת האוסטאופורוזיס, סיכוייכם לחלות במחלה גבוהים יותר.

רגע לפני שאנו מונים למחלת האוסטאופורוזיס תסמינים כאלו או אחרים, חשוב להפנים…

מדובר במחלה כרונית, ולכן חשוב לא רק לנסות להרגיש האם יש לאוסטאופורוזיס תסמינים המשפיעים על איכות חייכם, אלא להיות מודעים תמיד לפעולותיכם. זכרו – העצמות הן שבירות, וכמו שאמרנו בפתיחה, אפילו שיעול, או התעטשות, עלולים להחמיר את תסמיני המחלה. הירידה ההדרגתית במסת העצם מחלישה את השלד, ולכן העצמות חלשות ושבריריות יותר.

אז מהם התסמינים של אוסטאופורוזיס?

בשלבים הראשונים של איבוד מסת העצם אין לאוסטאופורוזיס תסמינים כלל. יחד עם זאת, מתאפיינת לרוב האוסטאופורוזיס בתסמינים הבאים:

איבוד גובה באופן הדרגתי ויציבה כפופה: מתרחש בעיקר כאשר חוליות רבות נפגעות.

עצם הנשברת בקלות רבה יחסית: במידה ומדובר בשברים למחצה, ובהנחה שהחולה איבד גובה, ייתכנו קשיי נשימה (בגלל שיש פחות מקום מתחת לצלעות).

כאבי גב שנגרמו ע”י חוליה שבורה או מכווצת.

כאבי גב פתאומיים: עלולים להיות סימן לשבר דחיסה של עמוד השדרה.

שברים בעמוד השדרה, בפרק כף היד או בירך.

לאוסטאופורוזיס תסמינים המופיעים בעיקר לאחר התרחשות השבר הראשון, וגם אז, במקרים רבים, החולים אינם מודעים לכך שיש להם שבר בעצם (בעיקר כאשר מדובר בעמוד השדרה). כמו שאמרנו, לאוסטאופורוזיס סימנים המהווים תמרור אזהרה, ובמקרה הזה, שבר המתרחש תוך הפעלת כוח מינימלי עלול להעיד על קיום המחלה.

“זו כבר תקופה שיש לי תסמינים של אוסטאופורוזיס, מה עליי לעשות?”

במקרה זה מומלץ להיוועץ ברופא. כך למשל, מקרים רלוונטיים יכולים להיות אם אתם חשים בתסמיני האוסטאופורוזיס, אם אתם נמנים על קבוצות הסיכון שציינו זה עתה או אם אתם רואים שיש לאוסטאופורוזיס סימנים מוקדמים כדוגמת כאב גב פתאומי ללא פגיעה ברורה. במידה ויש אובדן עצם בלסת, אשר יכול לגרום למחלות חניכיים ולמצבים בריאותיים אחרים, או במקרה ויש שבר עצם לאחר טראומה קלה יחסית – ייתכן בהחלט כי מדובר בתסמינים של אוסטאופורוזיס.

אז מה הפתרונות לתסמיני האוסטאופורוזיס?

שלא כמו מחלות עצם רבות אחרות, ניתן למנוע אוסטאופורוזיס, או לפחות להאט את התפתחותה, באמצעות הפעולות הבאות:

פעילות גופנית המפעילה עומס על העצם: משקולות הן דוגמא מצוינת להפעלת עומס מכני אשר מגרה את העצם,  ובכך גורם להאטת איבוד העצם.

תזונה מאוזנת ועשירה בסידן: מוצרי חלב, ירקות ירוקים עליים ועוד, נחשבים לעשירים בסידן. יש גם “פצצות סידן”, שהם מזונות המכילים כמות גדולה מאוד של סידן. מעוניינים לשמוע עוד? לרשימת 39 מזונות עשירים בסידן

הימנעות מהרגלים מזיקים כגון עישון וצריכת אלכוהול

במקרים רבים אף מומלץ לשלב תוסף סידן, וזאת כיוון שלא כל הסידן שבמזון נספג בגופנו. לא כל תוספי הסידן מומלצים מכיוון שלא כולם נספגים ביעילות בגוף ולכן התוסף המומלץ ביותר הוא סידן קרבונט אמורפי תוסף ייחודי בעל פטנט שמסייע על שמירת רמות תקינות של סידן, מרכיב משמעותי של עצמות הגוף.

כיצד תוסף סידן קרבונט אמורפי מסייע במניעת אוסטאופניה?

עם העלייה בגיל סביבת התאים בגוף הופכת ליותר חומצית. ידוע כי תהליכי פירוק העצם מואצים בסביבה חומצית. לתוסף סידן קרבונט אמורפי, בניגוד לתוספי סידן אחרים הנמכרים בשוק, יכולת לסתור את החומציות בתא ובכך מואצת בניית העצם.

כמו כן, לתוסף סידן קרבונט אמורפי שתי תכונות ייחודיות: אמורפיות (מבנה חסרה צורה) וננומטריות (גודל חלקיקים קטן מאוד).
זהו תוסף הסידן קרבונט היחיד בעולם שהוא אמורפי ולא גבישי. כמו כן, גודלו ננומטרי. בנפח שלו הוא קטן באחד חלקי מיליון, לעומת יתר תוספי הסידן הקיימים שהם מיקרוניים.
שילוב תכונות אלו מהווה את היתרון הגדול של דנסיטי – תוסף סידן קרבונט אמורפי אשר לא קיים בשום תוסף סידן אחר בעולם, בטיפול ומניעה של אוסטאופורוזיס ועצירת האוסטאופורוזיס.

 

סדרת מוצרי אמורפיקיור פותחו בהשראה מהטבע על ידי הסרטנים הכחולים, מכונת הסידן המשוכללת בטבע, המשילים ובונים את שריונם תוך 72 שעות בלבד בזמן שלסרטנים אחרים נדרש כחודש.

אמורפיקל הצליחה לחקות את המנגנון הטבעי של הסידן האמורפי (ACC) ולייצר במעבדות שלה תוסף ייחודי במבנה שונה מהמבנה הגבישי שהוא אמורפי וננומטרי, המאפשר הגעה יעילה לאיבר המטרה, ספיגה מוגברת וזמינות מינרלית גבוהה יותר בגוף מכל סידן אחר.

מחסור בסידן עלול להוביל לתופעות כגון: התכווצויות, כאבי פרקים, רמות כולסטרול גבוהות, נדודי שינה, יחד עם הסיכון לחלות באוסטאופורוזיס (מחלת דלדול העצם).
זו הסיבה שפיתחנו את דנסיטי בטכנולוגיה ננו-אמורפית שהוכח מחקרית שנספג עד פי 4.6 יותר מכל סידן אחר.

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן