אמורפיקל

, , ,

סידן קרבונט אמורפי והתיישבות בחלל

תקציר הפוסט

התיישבות בחלל הוא נושא שמעסיק מדענים רבים. בניסוי הקרוב והשני בסדרה, של חברת אמורפיקל יחד עם נאס”א, יעלו לחלל תאי שריר ותאי עצם ויבדקו התמיינות וגדילה בנוכחות סידן קרבונט אמורפי.
זהו ניסוי פורץ דרך, שהצלחתו תשפיע רבות על האפשרות להתיישבות בחלל. כבר היום אנו עדים לתרומתו של הסידן הקרבונט האמורפי בעיכוב של איבוד מסת עצם ושריר, אולם ההצלחה של הניסוי בתנאי קיצון כפי שקיימים בחלל היא משמעותית ופורצת דרך.

השלכות שהייה של אסטרונאוטים בחלל

אסטרונאוטים ששוהים בחלל סובלים מתהליכים דלקתיים נרחבים, בייחוד במערכות השלד והשריר. אסטרונאוט ששוהה חצי שנה בחלל, בירידה מהחללית הוא נזקק לכיסא גלגלים. זאת משום שהוא סובל מאיבוד מסת שריר של כ-30% ואיבוד מסת עצם של כ- 9%, כלומר אוסטאופורוזיס מואץ. כל זאת בשל קרינה קוסמית וחוסר כבידה המדמים למעשה תהליך הזדקנות מואץ. כתוצאה מכך, בני אדם לא יכולים לשהות תקופות ארוכות בחלל ואסטרונאוטים נדרשים לתקופת שיקום שיכולה לארוך מספר שנים. השלכות נוספות שעלולות להופיע בקרב אוסטרונאוטים הן פגיעות מערכתיות נוספות, הנפוצה בהן בשריר הלב וכן סיכון גבוה יותר לחלות בסרטן.

pHdircet סידן קרבונט אמורפי (בקרוב מוצר חדש)

pHdirect, בקרוב מוצר חדש, מאזן חומציות בגוף ובכך מעכב איבוד מסת עצם ושריר. בעת ספיגת הסידן הקרבונט האמורפי, משתחרר הקרבונט והופך לבי-קרבונט וסותר את החומציות. יוני הסידן משקמים את תאי העצם והשריר.
חשוב להבין, כי מצב דלקתי בגוף הוא מצב שמפר את החומציות בתאים. וירוסים ונגיפים מתרבים וגדלים בסביבה חומצית. עם העלייה בגיל מתרחשת עלייה בחומציות של הגוף וכן במצבים רפואיים שונים, זוהי תופעה שנקראית אצידוזיס (חמצת). הסידן הקרבונט האמורפי נותן מענה לאיזון החומציות.
הסידן הקרבונט האמורפי כבר הוכח כי נספג עד פי 4.6 יותר מכל סידן אחר, בשל היותו אמורפי (חסר צורה) וננומטרי, קטן פי מיליון בנפח שלו לעומת סידן גבישי. שילוב תכונות אלו מאפשר לסידן האמורפי להיספג טוב יותר בתא, לבצע את תהליך סתירת החומציות ואף לשקם את התא.

מה כולל הניסוי של סידן קרבונט אמורפי בחלל?

שרה נוימן ואורית אקר, המדעניות שהובילו את הניסוי בחברת אמורפיקל יעבירו לנאס”א צ’יפ ובו תאי עצם ושריר הומניים. במחקר יבדקו גדילה של התאים בנוכחות pHdirect, אל מול קבוצת ביקורת ללא נוכחות החומר. בניסוי הראשון לחלל כבר הוכחה יעילותו של הסידן הקרבונט האמורפי ובמקביל לעדויות רבות על השימוש בסידן הקרבונט האמורפי על פני כדור הארץ, אנו תקווה שיהווה פריצת דרך מדעית.

איך הניסוי בחלל משפיע על תושבי כדור הארץ?

הסידן הקרבונט האמורפי כבר הוכיח את יעילותו על צרכנים רבים, אם זה בענפי הספורט, ילדים, ומבוגרים. בענפי הספורט ספורטאים צרכנים מדווחים על התאוששות מהירה מפציעות ומאימונים וכן על שיפור ביצועים. באוכלוסיה הכללית צרכנים מדווחים על שיפור מצבם בהקשר של דלדול מסת העצם.

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן