חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
✦ בשל עומס ייתכן וזמני המשלוחים יתארכו עד 7 ימי עסקים ✦
✦משלוח חינם בהזמנת 2 מוצרים ומעלה✦

סידן קרבונט אמורפי והתיישבות בחלל

תקציר הפוסט

התיישבות בחלל הוא נושא שמעסיק מדענים רבים. בניסוי הקרוב והשני בסדרה, של חברת אמורפיקל יחד עם נאס”א, יעלו לחלל תאי שריר ותאי עצם ויבדקו התמיינות וגדילה בנוכחות סידן קרבונט אמורפי.
זהו ניסוי פורץ דרך, שהצלחתו תשפיע רבות על האפשרות להתיישבות בחלל. כבר היום אנו עדים לתרומתו של הסידן הקרבונט האמורפי בעיכוב של איבוד מסת עצם ושריר, אולם ההצלחה של הניסוי בתנאי קיצון כפי שקיימים בחלל היא משמעותית ופורצת דרך.

השלכות שהייה של אסטרונאוטים בחלל

“אסטרונאוטים בחלל מאבדים אחוז וחצי ממסת העצם והשריר בכל חודש, וזה פי 10 יותר מהר מאשר חולה אוסטאופורוזיס”, אומר יוסי בן, מייסד ומנכ”ל חברת אמורפיקל, מפתחת דנסיטי הסידן האמורפי.

אסטרונאוטים ששוהים בחלל סובלים מתהליכים דלקתיים נרחבים, בייחוד במערכות השלד והשריר. אסטרונאוט ששוהה חצי שנה בחלל, בירידה מהחללית הוא נזקק לכיסא גלגלים. זאת משום שהוא סובל מאיבוד מסת שריר של כ-30% ואיבוד מסת עצם של כ- 9%, כלומר אוסטאופורוזיס מואץ. כל זאת בשל קרינה קוסמית וחוסר כבידה המדמים למעשה תהליך הזדקנות מואץ. כתוצאה מכך, בני אדם לא יכולים לשהות תקופות ארוכות בחלל ואסטרונאוטים נדרשים לתקופת שיקום שיכולה לארוך מספר שנים. השלכות נוספות שעלולות להופיע בקרב אוסטרונאוטים הן פגיעות מערכתיות נוספות, הנפוצה בהן בשריר הלב וכן סיכון גבוה יותר לחלות בסרטן.

“אנחנו הוכחנו בניסויים בקרקע, בתנאי מעבדה, כי אנחנו מצליחים להאיץ את הגידול של תנאים אוסטאובלסטיים באלפי אחוזים יותר מאשר כל סידן אחר”.

קלציום קרבונט אמורפי, גם נספג טוב יותר (פי 2 עד פי 4.6 יותר מקלציום קרבונט אמורפי) וגם עושה פעילות טובה יותר על התאים הבונים את העצם.

“יש לנו צוות גדול של מדענים, תכננו ניסוי והעלינו אותו למעבורת החלל למשך יותר מחודש. הוכחנו כי התאים האוסטאובלסטיים בחלל גדלים כמעט כמו על פני כדור הארץ, וזאת למרות שנאס”א ניסו לפני כן לעשות זאת.. הסיבה לכך היא הזמינות הביולוגית והתאים האוסטאובלסטיים. המשמעות היא שניתן יהיה בעתיד להתיישב בחלל”, מסכם יוסי.

pHdircet סידן קרבונט אמורפי (בקרוב מוצר חדש)

pHdirect, בקרוב מוצר חדש, מאזן חומציות בגוף ובכך מעכב איבוד מסת עצם ושריר. בעת ספיגת הסידן הקרבונט האמורפי, משתחרר הקרבונט והופך לבי-קרבונט וסותר את החומציות. יוני הסידן משקמים את תאי העצם והשריר.
חשוב להבין, כי מצב דלקתי בגוף הוא מצב שמפר את החומציות בתאים. וירוסים ונגיפים מתרבים וגדלים בסביבה חומצית. עם העלייה בגיל מתרחשת עלייה בחומציות של הגוף וכן במצבים רפואיים שונים, זוהי תופעה שנקראית אצידוזיס (חמצת). הסידן הקרבונט האמורפי נותן מענה לאיזון החומציות.
הסידן הקרבונט האמורפי כבר הוכח כי נספג עד פי 4.6 יותר מכל סידן אחר, בשל היותו אמורפי (חסר צורה) וננומטרי, קטן פי מיליון בנפח שלו לעומת סידן גבישי. שילוב תכונות אלו מאפשר לסידן האמורפי להיספג טוב יותר בתא, לבצע את תהליך סתירת החומציות ואף לשקם את התא.

מה כולל הניסוי של סידן קרבונט אמורפי בחלל?

שרה נוימן ואורית אקר, המדעניות שהובילו את הניסוי בחברת אמורפיקל יעבירו לנאס”א צ’יפ ובו תאי עצם ושריר הומניים. במחקר יבדקו גדילה של התאים בנוכחות pHdirect, אל מול קבוצת ביקורת ללא נוכחות החומר. בניסוי הראשון לחלל כבר הוכחה יעילותו של הסידן הקרבונט האמורפי ובמקביל לעדויות רבות על השימוש בסידן הקרבונט האמורפי על פני כדור הארץ, אנו תקווה שיהווה פריצת דרך מדעית.

איך הניסוי בחלל משפיע על תושבי כדור הארץ?

הסידן הקרבונט האמורפי כבר הוכיח את יעילותו על צרכנים רבים, אם זה בענפי הספורט, ילדים, ומבוגרים. בענפי הספורט ספורטאים צרכנים מדווחים על התאוששות מהירה מפציעות ומאימונים וכן על שיפור ביצועים. באוכלוסיה הכללית צרכנים מדווחים על שיפור מצבם בהקשר של דלדול מסת העצם.

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

אוסטאופורוזיס תזונה

אוסטאופורוזיס תזונה – המלצות תזונתיות להתמודדות עם המחלה

אוסטאוארטריטיס

אוסטאוארטריטיס – כל מה שכדאי לדעת

אוסטאוארטריטיס היא דלקת מפרקים ניוונית הנפוצה והאגרסיבית ביותר. בכתבה הבא נסקור תסמינים ודרכי טיפול אשר יסייעו לכם במידה ואתם סובלים מהמחלה.
שיפור בצפיפות העצם

האם אפשר לשפר צפיפות עצם? הוכחה מחקרית

במחקר כפול סמיות ייחודי שכלל 35 נשים הסובלות מאוסטאופניה, נצפו תוצאות מובהקות שהראו שיפור בצפיפות העצם וכן עדויות ביולוגיות למניעת דלדול עצם אצל נשים שצרכו 400 מ”ג סידן ננו אמורפי ביום (שתי קפליות דנסיטי של 200 מ”ג).
מזונות עשירים בסידן

39 מזונות עשירים בסידן שכדאי להכיר (וגם לצרוך)

מהם המזונות העשירים בסידן מקבוצות מוצרי החלב והירקות? מהן “פצצות הסידן”? וגם: טיפים להורים שביניכם.
קרבונט

כל מה שרציתם לדעת על קרבונט: מדריך פשוט

האם אי פעם תהיתם מניין נוצרים הגזים במשקאות המוגזים שלכם או על איך אבקת האפייה עובדת? זה קרבונט! במאמר זה, נסביר על הקרבונט בצורה קלה ומהנה ויש גם הפתעה: איך קרבונט קשור למנגנון האנטי דלקתי של הגוף שלנו. 
קרוהן ותזונה

קרוהן ותזונה – כיצד תזונה מותאמת מסייעת לחולי קרוהן

במאמר הבא נסקור מהם המזונות המומלצים לחולים במחלת הקרוהן והאם שינוי תזונתי יכול לסייע בהפחתת תסמיני הדלקת. בנוסף – גישות תזונה שונות ופיתוח מדעי פורץ דרך. כנסו לקרוא.
מחקר חולי קרוהן סורוקה

גיוס חולי קרוהן למחקר קליני בבית החולים סורוקה

חולי קרוהן? המכון לגסטרואונקולוגיה, בית החולים סורוקה מגייס מתנדבים חולי קרוהן בינוניים וקשים לניסוי רפואי. טיפול בסידן קרבונט אמורפי לשיפור במצבם של חולי קרוהן בינוניים וקשים.
קרוהן והריון

מחלת קרוהן והריון – כל מה שחשוב לדעת

במאמר זה נתעמק בקשר המורכב בין מחלת קרוהן והריון. נדבר על ההשלכות העמוקות שעלולות להיות למחלה על פוריות האישה. מאמר זה נועד לסייע לנשים חולות קרוהן עם האתגרים והשיקולים העומדים בפניהן לקראת ההריון, וכיצד להיערך לקראתו בעקבות המחלה. 
מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
סידן אמורפי מחקר

אמורפיקל – רשימת המחקרים המלאה בהשתתפות החברה

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתחום העצם, אוסטאופורוזיס, הסרטן, החלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
דילוג לתוכן