אמורפיקל

, ,

מהו שבר וסוגי שברים

תקציר הפוסט

מקור המילה שבר (Fracure) במילה הלטינית Fractura. שבר הוא הפרעה בהמשכיות מבנה  עצם היכולה להיות חלקית או מלאה.

מהם הגורמים לשבר?

שבר יכול להיגרם כתוצאה מטראומה, כמו נפילה או חבלה ולעיתים יכול להיגרם שבר בעקבות מאמץ או עומס יתר (שבר מאמץ). כמו כן, כאשר צפיפות העצם נמוכה, למשל במצב של אוסטאופורוזיס, תהיה העצם רגישה יותר לשברים ולעיתים מחבלה שאינה חזקה – יווצר שבר.

מהם הסימנים לשבר?

כאב ונפיחות הם סימנים אופייניים לשבר בשל הנזק לעצבים ולכלי הדם בעצם וברקמה המקיפה אותו.
כאשר מדובר בשבר כתוצאה מנפילה או חבלה אקוטיים, יאבחנו את השבר במהירות על ידי נראות פיזית של השבר או באמצעות צילום רנטגן או CT.

כאשר יופיעו תסמינים אחרים שאינם גלויים האופיינים לשבר או לשבר מאמץ יופנה המטופל גם כן לבדיקות דימות כגון רנטגן ו- CT לבירור נוסף.

אילו סוגי שברים קיימים?

שבר פתוח  – חתך בעור ועצם בולטת מחוץ לגוף
שבר סגור  – אינו נראה מבחוץ
שבר פשוט – עצם שנשברה לשניים, למשל, עם קו שבר אחד
שבר מורכב –  העצם מרוסקת ושבורה לכמה חלקים

וקיימים גם שברים נוספים כגון שבר דחיסה, שבר תלישה ועוד

אילו שברים נפוצים בכל גיל?

בקרב ילדים השברים הנפוצים הם:

  1. שברי “ענף עץ ירוק” (greenstick fractures) מצב שבו העצם אינה נשברת לשני חלקים נפרדים, אלא מתכופפת.
  2. שבר בלוחית של סחוס הצמיחה.
  3. שברי תלישה.

אצל קשישים, השברים הנפוצים הם בצוואר הירך, בחוליות בית החזה והמותן, באמה, בצוואר הזרוע ובקרסול.

בקרב ספורטאים וחיילים, שברי מאמץ עלולים להיווצר בעצמות הגפיים התחתונות.

שברי אמה וצוואר הירך הם השכיחים יותר בקרב נשים, ואילו שבר בעצם הזרוע, הקרסול והאגן שכיחים פחות. גם אצל גברים השבר השכיח ביותר הוא שבר בצוואר הירך והשברים הפחות שכיחים הם בעצם הזרוע, באמה ובקרסול.

עם העלייה בגיל, צפיפות העצם יורדת ואנשים מבוגרים חשופים יותר לנפילות, בעקבות תהליכי ההזדקנות שהם עוברים. למעלה מ1% מהאנשים המבוגרים שנופלים יסבלו משברים, וזאת בשל צפיפות עצם נמוכה שנשברת אפילו בנפילה שאינה חזקה.

שברים כתוצאה מאוסטאופורוזיס

אחוז גבוה של שברים אצל אנשים בני 50 ומעלה נגרם מאוסטיאופורוזיס. אצל נשים שיעור השברים גדול פי שלושה מאשר אצל גברים. בישראל בכל שנה 20% מבני ה–60 ומעלה ו–40% מבני ה–80 ומעלה מגיעים לחדר המיון עקב נפילות, מתוכם רבים כאמור יסבלו משברים.

לשבר תכונה טבעית להתחיל בתהליך הריפוי מייד אחרי היווצרותו. איחוי השבר הוא תהליך הנקרא “היווצרות הקלוס”. זהו תהליך הדורש אספקת דם ותאים הבונים עצם חדשה בשלבים, מהקצוות עד שנוצר גשר. הגשר בתחילה רך והופך בהדרגה לגרמי.

במשך תקופת הריפוי יש צורך להגן על הקלוס עד לחיזוקו. שברים עם תזוזה או שברים בלתי יציבים ידרשו לעבור שחזור על ידי אורטופד מומחה. השחזור יכול להיות סגור או פתוח בניתוח. שברים בלתי יציבים מחייבים קיבוע, פנימי או חיצוני. שברים יציבים מטופלים עם קיבוע בגבס או בסד. שבר בירך אצל ילד קטן יתאחה במשך כארבעה שבועות, בעוד תהליך איחוי אצל מבוגר עלול להימשך כארבעה חודשים.

כיצד תוסף סידן קרבונט אמורפי יכול לסייע במניעת שברים?

לתוסף סידן זה שתי תכונות ייחודיות: אמורפיות וננומטריות.

* זהו תוסף הסידן קרבונט היחיד בעולם שהוא אמורפי ולא גבישי. כמו כן, גודלו ננומטרי. בנפח שלו הוא קטן באחד חלקי מיליון, לעומת יתר תוספי הסידן הקיימים שהם מיקרוניים.

* כאשר נוצר שבר נוצרת סביבה חומצית שמאיצה תהליך של פירוק עצם. בתהליך הייחודי של ספיגת הסידן האמורפי מתקיימת סתירה של החומציות שמאפשרת בנייה של העצם, וזאת בניגוד לכל מוצר אחר הקיים בשוק.

שילוב תכונות אלו מהווה את היתרון הגדול של דנסיטי – תוסף סידן קרבונט אמורפי, בטיפול ומניעה של שברים.

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן