חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
✦ בשל עומס ייתכן וזמני המשלוחים יתארכו עד 7 ימי עסקים ✦
✦משלוח חינם בהזמנת 2 מוצרים ומעלה✦

טיפול בכאבי גב באמצעות סידן

איך לטפל בכאבי גב? ומה הקשר בין כאבי גב לאוסטאופורוזיס?

רוצים להפחית את כאבי הגב? צרכו מספיק סידן

ד”ר יגאל בלום,
סגן נשיא R&D ומדען ראשי באמורפיקל

סידן נחשב לאחד המרכיבים החשובים בתזונה בריאה ומאוזנת.

המחסור בסידן עלול להיות גורם מרכזי לעצמות שבירות ולכאבי גב תכופים. לאחר גיל 35 עלינו לשים לב ביתר-שאת לצריכת הסידן היומית שלנו, כיוון שזה השלב בו קצב הבנייה וקצב הפירוק של העצם משתווים – דבר העלול להוביל עם הזמן להידלדלות ושחיקת העצם וכתוצאה מכך לכאבי גב.

מדוע טיפול רפואי הוא לאו דווקא הפתרון היעיל לכאבי גב תחתון?

כמות האנשים הסובלים מכאבי גב תחתון היא גדולה במיוחד ונאמדת בכ-540 מיליון אנשים, המהווים כ-7% מאוכלוסיית העולם. כמות זו הוכפלה ב-25 השנים האחרונות, ומגמה זו צפויה להימשך עם הזדקנות האוכלוסייה והעלייה בהשמנת היתר (המשפיעה על עמוד השדרה שנועד לשאת את משקל הגוף ולפזר עומסים במהלך מנוחה ופעילות). אנשים רבים פונים לטיפול רפואי הכולל זריקות עמוד שדרה וניתוחים, אך במקרים רבים המצב רק מחמיר את הבעיה1.

מניעה עדיפה על ריפוי

אנשי מקצוע ומדענים רבים מסכימים כי הטיפולים הקיימים כיום לכאבי גב הם מקוטעים ומיושנים. אז אם אי אפשר לסמוך על הגישה הרפואית, מה בכל זאת ניתן לעשות? פשוט להימנע. כאבי גב תחתון עשויים לנבוע ממגוון סיבות, ואחת מהן היא תזונה בלתי מספקת: מחסור בחומרים מזינים חיוניים כדוגמת סידן עשוי לגרום ישירות לכאבי הגב ולכן מומלץ לצרוך מספיק סידן. כמו כן, מחסור בסידן עשוי להוביל גם לעצמות שבירות ולמחלות עצם אחרות1.

מה קורה אם לילד יש כאבי גב?

לכאבי גב אצל ילדים יש להתייחס באופן שונה מאשר לכאבי גב אצל מבוגרים. בהשוואה למבוגר, ייתכן כי לילד עם כאבי גב יש הפרעה בסיסית חמורה. זה נכון במיוחד אם מדובר בילד עד גיל 4, או אם לילד יש כאבי גב המלווים באחד מהדברים הבאים:

1. חום או ירידה במשקל

2. חולשה או חוסר תחושה

3. בעיות הליכה

4. כאב המונע שינה

5. בעיות במעי או בשלפוחית השתן

6. כאב המקרין לרגליים

מומלץ תמיד לפנות לרופא במידה וכאבי הגב של ילדכם נמשך יותר ממספר ימים או מחמיר בהדרגה2.

 

אם לילד יש בעיות שינה – יכול להיות שהסיבה לכך היא כאבי גב

מה הקשר בין הנקה לבין כאבי גב?

מחקרים מראים כי בזמן ההנקה ניתן לאבד כ-3%-5% ממסת העצם, כיוון שחלק גדול מהסידן מועבר לתינוק באמצעות חלב האם. אם את מקפידה לאכול מזונות עתירים בסידן, ויחד עם זאת לוקחת תוסף סידן בהמלצת ובאישור הרופא שלך, תוכלי להחזיר את מסת העצם שלך למצב המוצא בתוך שישה חודשים לאחר הפסקת ההנקה. במידה ולא יהיה בגופך מספיק סידן, גוברים הסיכויים לכאבי גב העשויים להימשך גם תקופה ארוכה לאחר תהליך ההנקה וזאת עקב אובדן מסת עצם3.

*אין זו המלצה לרכישת תוסף סידן. נשים בהיריון או/ו מיניקות – יש להתייעץ עם רופא בטרם לקיחת תוסף סידן.

אוסטאופורוזיס ואוסטאופניה עלולים להגביר את הסיכוי לכאבי גב

אחת הדרכים הטובות ביותר להפחתת הסבירות לכאבי גב היא לוודא שגופך מקבל מספיק סידן. כשאדם מתבגר, שמירה על מסת עצם גבוהה הופכת להיות קשה יותר ויותר – דבר העלול להוביל למצבים כמו אוסטאופניה או אוסטאופורוזיס. הסיבה לכך נובעת מהשינוי בקצב בניית העצם ביחס לקצב פירוקה בגיל מבוגר. מחלות העצם הללו עשויות להחליש את חוליות עמוד השדרה, ותרומתו של הסידן למסת העצם מקטינה את הסיכוי לכאבי גב.

מומלץ להקפיד על צריכה נאותה של סידן באמצעות התזונה, ובמידת הצורך להשלים באמצעות תוסף סידן אמורפי, המהווה פריצת דרך רפואית. מדובר בתוסף סידן פחמתי אמורפי ( (Amorphous Calcium Carbonate, ACCויחיד מסוגו בעולם, והוא בעל תכונה נוספת המייחדת אותו משאר תוספי הסידן: גודל חלקיקים ננומטרי (אלפית המיקרון; מיליארדית המטר). רוב תוספי הסידן הקיימים בשוק הם בגודל של עשרות מיקרונים, בעוד שה-ACC הוא בגודל של 20 עד 80 ננומטר. תכונות אלו מאפשרות לסידן האמורפי להיות מסיס פי 120 יותר מאשר קלציום קרבונט גבישי, ולהיות בעל זמינות ביולוגית ורמת ספיגה גבוהה פי 2 ויותר ביחס לקלציום קרבונט גבישי רגיל, ובנוסף לבצע פעילויות ביומדיקליות שאינן מתקיימות עם מקורות סידן אחרים4.

*אין זו המלצה לרכישת תוסף סידן. נשים בהיריון או/ו מיניקות – יש להתייעץ עם רופא בטרם לקיחת תוסף סידן.

“Most Lower Back Pain Treatments are Unnecessary, Claims Study: 5 Foods for Stronger Bones”, NDTV Food Desk

“Back Pain in Children”, OrthoIinfo, from the American Academy of Orthopaedic Surgeons

“If you are Breastfeeding, Do you need Extra Calcium?”, Grow by WebMD

“Is There a Link Between Calcium Deficiency and Back Pain Prevention?”, BadBacks

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

אוסטאופורוזיס תזונה

אוסטאופורוזיס תזונה – המלצות תזונתיות להתמודדות עם המחלה

אוסטאוארטריטיס

אוסטאוארטריטיס – כל מה שכדאי לדעת

אוסטאוארטריטיס היא דלקת מפרקים ניוונית הנפוצה והאגרסיבית ביותר. בכתבה הבא נסקור תסמינים ודרכי טיפול אשר יסייעו לכם במידה ואתם סובלים מהמחלה.
שיפור בצפיפות העצם

האם אפשר לשפר צפיפות עצם? הוכחה מחקרית

במחקר כפול סמיות ייחודי שכלל 35 נשים הסובלות מאוסטאופניה, נצפו תוצאות מובהקות שהראו שיפור בצפיפות העצם וכן עדויות ביולוגיות למניעת דלדול עצם אצל נשים שצרכו 400 מ”ג סידן ננו אמורפי ביום (שתי קפליות דנסיטי של 200 מ”ג).
מזונות עשירים בסידן

39 מזונות עשירים בסידן שכדאי להכיר (וגם לצרוך)

מהם המזונות העשירים בסידן מקבוצות מוצרי החלב והירקות? מהן “פצצות הסידן”? וגם: טיפים להורים שביניכם.
קרבונט

כל מה שרציתם לדעת על קרבונט: מדריך פשוט

האם אי פעם תהיתם מניין נוצרים הגזים במשקאות המוגזים שלכם או על איך אבקת האפייה עובדת? זה קרבונט! במאמר זה, נסביר על הקרבונט בצורה קלה ומהנה ויש גם הפתעה: איך קרבונט קשור למנגנון האנטי דלקתי של הגוף שלנו. 
קרוהן ותזונה

קרוהן ותזונה – כיצד תזונה מותאמת מסייעת לחולי קרוהן

במאמר הבא נסקור מהם המזונות המומלצים לחולים במחלת הקרוהן והאם שינוי תזונתי יכול לסייע בהפחתת תסמיני הדלקת. בנוסף – גישות תזונה שונות ופיתוח מדעי פורץ דרך. כנסו לקרוא.
מחקר חולי קרוהן סורוקה

גיוס חולי קרוהן למחקר קליני בבית החולים סורוקה

חולי קרוהן? המכון לגסטרואונקולוגיה, בית החולים סורוקה מגייס מתנדבים חולי קרוהן בינוניים וקשים לניסוי רפואי. טיפול בסידן קרבונט אמורפי לשיפור במצבם של חולי קרוהן בינוניים וקשים.
קרוהן והריון

מחלת קרוהן והריון – כל מה שחשוב לדעת

במאמר זה נתעמק בקשר המורכב בין מחלת קרוהן והריון. נדבר על ההשלכות העמוקות שעלולות להיות למחלה על פוריות האישה. מאמר זה נועד לסייע לנשים חולות קרוהן עם האתגרים והשיקולים העומדים בפניהן לקראת ההריון, וכיצד להיערך לקראתו בעקבות המחלה. 
מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
סידן אמורפי מחקר

אמורפיקל – רשימת המחקרים המלאה בהשתתפות החברה

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתחום העצם, אוסטאופורוזיס, הסרטן, החלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
דילוג לתוכן