5 עובדות על עצמות ואיך לעצור בריחת סידן

תקציר הפוסט

בחיי היומיום העצמות נראות לנו כדבר מובן מאליו, אולם טמון בהן פלא גדול. העצמות מעניקות לנו תמיכה ואת האפשרות לתנועה, מלבד עוד תפקידים רבים וחשובים בגוף. בעצמות מיוצרים תאי הדם והן גם אחראיות על מאזן היונים בגוף, ובפרט על משק הסידן. הנה כמה עובדות שתלמדנה אתכן על בריאות העצם ואיך לעצור בריחת סידן.

206 עצמות בשלד אדם

זה מספר העצמות של אדם בוגר. תינוקות נולדים עם מעל 300 עצמות. בשנים הראשונות, חלקן מתאחות וחלקן מתפרקות למינרלים.

ממה מורכבת העצם?

העצם מורכבת משתי סוגי רקמות. רקמת עצם צפופה ורקמת עצם ספוגית. רקמת העצם הצפופה נמצאת בעיקר בחלק החיצוני של העצם והיא בנויה במבנה של תעלות צפופות שבהן עוברים כלי דם. בחללים שבין התעלות נמצא חלבון קולגן המקנה לעצם את המבנה הקשה שלה. רקמת העצם הספוגית, מורכבת מאותם חומרים של העצם הצפופה אך בנוסף גם מורכבת מקוריות וחללים רבים המקנים לה מבנה ספוגי. המבנה הספוגי הוא קשיח, בניגוד לשמו, והוא מקנה לעצם את היציבות והנפח ללא תוספת משמעותית במסה.

עצם היא רקמה חיה

תהליכי בנייה ופירוק עצם מתרחשים כל הזמן. תאים בוני עצם (אוסטאובלסטיים) ותאים מפרקי עצם (אוסטאוקלאסטים) קיימים כל העת לאורך כל ימי חיינו באיזון משתנה. עד גיל 30 תהליך הבנייה עולה על תהליך הפירוק. מסביבות גיל זה מתחיל תהליך ההזדקנות  ותהליך הפירוק גובר על הבנייה.

עצמות הן המחסן הראשי לסידן

99% מהסידן בגוף מאוחסן בעצמות. הגוף לא מייצר סידן. אם חסר סידן, הגוף משתמש במאגרי הסידן בעצם.

אישה בגיל המעבר עלולה לאבד עד 2.5% ממסת העצם

בחישוב של 10 שנים מדובר ברבע מכמות מסת העצם. הנתון המצער הוא שאחת מכל שלוש נשים תחלה באוסטאופורוזיס – מחלת דלדול העצם.

כיצד ניתן למנוע ואף להקל במצב של אוסטאופורוזיס?

סידן קרבונט אמורפי הוכח כי נספג עד פי 4.6 יותר מסידן רגיל. לקוחות מעידים שצריכה על בסיס קבוע של תוסף סידן קרבונט אמורפי עצרה את ההידרדרות של מצב העצמות במקרים של אוסטאופורוזיס. בזכות המבנה האמורפי והננומטרי (קטן פי מיליון בנפח שלו מסידן גבישי) הסידן האמורפי נספג יותר טוב.
עם העלייה בגיל נוצרת סביבה חומצית. סידן קרבונט אמורפי, מנטרל את הסביבה החומצית ומווסת את ה-PH למצב בסיסי. בכך הוא עוצר ומאט את פעילותם של התאים מפרקי עצם. בפעולה זו של הסידן האמורפי ניתן להאט ואף לעצור בריחת סידן.

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן