אמורפיקל

, ,

הנחיות החברה האנדוקרינית בנושא אוסטאופורוזיס

כמה אנשים נוטשים את הטיפול כבר בשנה הראשונה? מהן ההנחיות המיוחדות? וגם: המלצת הוועדה בנוגע לשברים.

במסגרת מסיבת עיתונאים שנערכה בשנת 2019 בלואיזיאנה (ארה”ב), פירסמה החברה האנדוקרינית1 הנחיות חדשות בנוגע לטיפול במחלת האוסטאופורוזיס בקרב נשים שלאחר גיל המעבר. אחד הדגשים העיקריים שניתנו ע”י הוועדה היה בנוגע לחשיבות הערכת הסיכונים להיארעות שבר נוסף לאחר תום תקופת הטיפול. דגשים נוספים היו בנוגע לחשיבות צריכה מספקת של סידן ושל ויטמין D (שלמה גורם מחסור שלו תוכלו לקרוא כאן מידע נוסף).

ראש הוועדה האנדוקרינית, פרופסור רוזן: “כ-70% מהמטופלים באוסטאופורוזיס – נוטשים את הטיפול כבר
במהלך השנה הראשונה”

אחת מכל שתי נשים לאחר גיל המעבר עתידה לשבור עצם בשל אוסטאופורוזיס – דבר אשר יגביר את רמת הסיכון לשברים נוספים בעתיד. למרות זאת, רבות מהנשים הללו כלל אינן מטופלות: “קיים פער ניכר בטיפול באוסטאופורוזיס. רוב הנשים לא ינקטו טיפולים כלשהם נגד אוסטאופורוזיס, למרות היעילות הגבוהה שלהם. רבות מן האחרות, אשר כן מטופלות – מפסיקות את הטיפול כבר במהלך השנה הראשונה. כתוצאה מכך, שיעור השברים בירך גדל – דבר המתרחש  במקביל לירידה מהירה בצפיפות העצם”, אומר קליפורד ג’.רוזן, מנהל המרכז למחקרים קליניים וטרנסלוציוניים והעומד בראש הוועדה שהתוותה את ההנחיות החדשות לטיפול באוסטאופורוזיס. “אנו מקווים שהמדריך החדש לא רק ישפר את בריאות המטופלים – אלא גם יספק להם ביטחון בכל הנוגע לטיפולים וליעילותם”.

הנחיות מיוחדות בנוגע להערכת סיכונים מחודשת לשברים

הפרקטיקה הקלינית של החברה האנדוקרינית מגלה כי יתרונות הטיפול באוסטאופורוזיס עולים על הסיכונים. להלן ההנחיות אשר ניתנו בוועדה:

1. יש לבצע טיפול ראשוני עם ביספוספונטים במטרה להפחית את הסיכון לשבר.

2. נשים אשר טופלו באמצעות ביספוספונטים במשך תקופה של 3 עד 5 שנים: יש לבצע הערכת סיכון מחודשת לשברים. במידה ורמת הסיכון היא נמוכה עד בינונית – ניתן להפסיק את הטיפול באמצעות הביספוספונטים.

3. נשים הנמצאות בסיכון גבוה לשבר (כולל כאלו עם שברים מרובים) ועם BMD נמוך: מומלץ להמשיך בטיפול, לשקול טיפולים אנבוליים באמצעות (Abaloparatide או Teriparatide), ולערוך מעקב כל שנה עד 3 שנים.

4. הודגשה החשיבות של נטילת סידן ו-ויטמין D עבור נשים המטופלות נגד אוסטאופורוזיס באמצעות תזונה מתאימה או תוספי תזונה.

בהשוואה להנחיות ACPs 2017, פאנל החברה האנדוקרינית ממליץ לנשים עם אוסטאופורוזיס טיפול תרופתי של 5 שנים, יחד עם ניטור BMD באותה תקופה. כמו כן, הנחיות ACP לא כוללות המלצות בנוגע לשימוש ב-Abaloparatide, אשר אושר ע”י מנהל המזון והתרופות האמריקאי בטרם פורסמו הנחיות אלו. עבור חולים שנפגעו קשות, החברה האנדוקרינית אינה ממליצה על שימוש ב-Teriparatide.

אז נכון, אין כל ספק שמסקנות הוועדה חשובות וכי מומלץ להיצמד אליהן עד כמה שניתן. בכל הנוגע לנטילת סידן באמצעות תוספי תזונה, דנסיטי הסידן האמורפי מהווה פריצת דרך רפואית לטיפול במחסור בסידן ואוסטאופורוזיס ונספג בגוף בממוצע פי 2 ויותר ביחס לקלציום קרבונט גבישי.

סבלת בעבר משברים? המלצות הוועדה האנדוקרינית

“ניהול פרמקולוגי של אוסטאופורוזיס בנשים לאחר גיל המעבר” הוא מסמך אשר הוצג לראשונה ב-25 במרץ, במסגרת מסיבת עיתונאים שהתקיימה בניו אורלינס ב-ENDO-2019. במסגרת הכנס הוצגו המלצות המדגישות את הצורך בטיפול אגרסיבי באנשים שחוו שבר או מספר שברים קודם לכן. במטרה לשפר את בריאות העצם, הומלץ להקפיד על אורח חיים בריא ומאוזן מבחינה תזונתית. במסגרת ההמלצות, ניתן דגש מיוחד גם על צריכת ויטמין D (מומלץ באופן כללי לנשים לאחר גיל המעבר – ולא רק לחולות אוסטאופורוזיס). הנחיות אלו עתידות לעודד את הרופאים להעלות את שיעורי הסקירה והטיפול
בחולים.

*תפקיד החברה האנדוקרינית:  האנדוקרינולוגים עומדים בבסיס פתרון הבעיות הבריאותיות הבוערות ביותר בימינו, החל מסוכרת והשמנת יתר ועד לעקרות, בריאות העצם וסרטן הקשור לבעיות הורמונליות. החברה מכינה תכניות הנחיה קלינית ומספקת המלצות מבוססות ראיות לאנדוקרינולוגים ולרופאים.

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן