טיפול הארכת גפיים מוכיח: ACC יכול להאיץ איחוי עצם

טיפול הארכת גפיים באמצעות ACC טבעי (גסטרוליט) הוכח כיעיל בסיוע לתהליך הגביהה.

ניסוי בהארכת גפיים בביה”ח “הדסה עין כרם” ו-ACC (קלציום קרבונט אמורפי – טבעי)

 

רקע

הארכת גפיים היא התארכות הדרגתית של העצמות המבוצעת במטרה להשוות את אי ההתאמה בין אורך הרגליים, לתקן את עיוותי השלד או לגרום לגביהת אנשים נמוכים.

עצם הירך והשוקה הן העצמות המתארכות בתדירות הגבוהה ביותר בגוף האדם. כיום הניתוח מתבצע במרכז הרפואי הדסה באופן שגרתי ע”י הצוות האורתופדי לילדים, והצוות משתמש במגוון מכשירי קיבוע.

 

הליך הטיפול

הליך הטיפול כלל שלושה דברים:

  1. יישום מכשירי קיבוע חיצוני לעצם

 

  1. יצירת אוסטאוטומיה (ניתוח לחיתוך ויישור עצם השוק)

 

  1. הפרדה הדרגתית ומבוקרת של שברי העצם

 

כמות נטילת ACC

החל מיום 45 לחיתוך העצם, במשך שלב התארכותה ועד לאיחוי מלא, צרכו המטופלים דרך הפה 2 קפסולות של 500 מ”ג גסטרוליט ביום (1 גרם ACC גסטרוליט = 290 מ”ג סידןס סה”כ).

 

תזמון ואופן נטילת ACC

  1. התחלת נטילת ACC גסטרוליט: 45 ימים לאחר החיתוך
  2. כמות: 290 מ”ג סידן ביום (29% מכמות הסידן המומלצת)

 

תוצאות יעילות ה-ACC

תשעה מטופלים סיימו את המחקר.

כדי לנתח את יעילות הטיפול בוצעה השוואה בין מספר פרמטרים: מין, גיל מוארך, ימי הארכה, ימי התאוששות ומידת התארכות העצם (אורך). התוצאות נותחו בין קבוצת הטיפול לבין הביקורת ההיסטורית (המתועדת). ההבדל המשמעותי בין שתי הקבוצות בא לידי ביטוי בזמן איחוי העצם.

זמן איחוי העצם בקרב המטופלים ב-ACC היה קצר יותר מהחולים ההיסטוריים שטופלו בביה”ח הדסה: למטופלים שטופלו ב-ACC לקח 4 חודשים לעומת 6 חודשים לחולים ההיסטוריים.

*מדובר בכ-30% קיצור בזמן איחוי השבר, על-אף העובדה שה-ACC ניתן לחולים כ-45 ימים לאחר ביצוע החיתוך וניתנה רק כ-29% מהכמות המומלצת.

 

מסקנה

תוצאות הטיפול הצביעו על כך שנטילה יומיומית של ACC טבעי (גסטרוליט) יכולה להאיץ את קצב איחוי והיווצרות העצם.

*הניסוי לא הסתיים עקב מגבלות בגיוס חולים.

 

 

References

“Testing the Effect of Crustacean’s Gastrolith Nutraceutical on Mineralization Rate During Distraction Osteogenesis”, ClinicalTrials.Gov, “NIH – U.S National Library of Medicine”

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן