חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
אמורפיקל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
✦ בשל עומס ייתכן וזמני המשלוחים יתארכו עד 7 ימי עסקים ✦

למה ההורים שלנו מתכווצים ומתגבנים כאשר הם מזדקנים?

תקציר הפוסט

אחת התופעות הנפוצות ביותר בגיל הזקנה היא הגיבנת הקטנה שההורים שלנו נושאים איתה. בנוסף לכך, בעקבות תהליכים שעוברים על העצמות, הזקנה נושאת איתה גם ירידה בגובה. אבל מהו גורם לכך? והאם ניתן לטפל בזה מבעוד מועד?
אנחנו מתחילים להזדקן החל מגיל שלושים! מדי שנה קצב הלב שלנו מחסיר פעימה אחת לדקה בממוצע, בעקבות השינוי בקצב הלב, מחזור הדם שלנו ותהליכי חילוף החומרים בגוף, עוברים תהליך האטה. בנוסף לכך עם השנים, בעקבות השינויים המטבוליים הגוף שלנו הופך להיות חומצי יותר, מה שמעיד על התגברות של תהליכים דלקתיים בגוף.
התהליכים הדלקתיים בגוף, מתרחשים כחלק מתהליך ההזדקנות, ונובעים מחוסר ויסות של התגובה החיסונית. תהליכים אלו, הם חלק ממערכת ההגנה האימונולוגית  – מערכת חיונית שהתפתחה כדי לשפר את הישרדות המין האנושי. דלקת חריפה לטווח קצר היא חלק משמעותי מההגנה של הגוף על עצמו כנגד גורמים מזיקים כגון, פתוגניים, רעלים או אלרגנים. אולם כאשר הגוף לא מצליח לווסת את התהליך החומצי מתפתחת דלקת כרונית. מחקרים מהעת האחרונה מראים שתהליכים הקשורים לזקנה כגון אוסטאופורוזיס מקורם בתהליכים דלקתיים המתרחשים בגוף. אוסטאופורוזיס הוא בעצם תהליך דלקתי המלווה בעלייה בחומציות הגוף ובאיבוד של מסת השריר והעצם.[1]
אז למה בעצם ההורים שלנו מתגבנים ומתכווצים?
בין העצמות שלנו ישנו סחוס המונע מהעצמות להתחכך זו בזו, במהלך השנים הסחוס נשחק בהדרגה, המבנה הכימי שלו משתנה והוא מכיל פחות נוזלים, זאת אחת הסיבות לכך שההורים שלנו מאבדים מהגובה שלהם. בנוסף לכך תהליכים דלקתיים כגון אוסטאופורוזיס גורמים לשינוי במבנה העצמות, שגורם לגיבנת בגיל הזקנה. ניתן לומר שהתהליכים הדלקתיים שציינו הם הסיבה העיקרית להתגבנות ולהתכווצות!


סחוס בין חוליות עמוד השדרה, עתיד לשנות את המבנה הכימי שלו ככל שמזדקנים

אבל מה הפתרון לעניין?
אחד המחקרים החשובים שנעשו על תופעות גיל הזקנה, קשור לסיבה שבגללה אנשים אינם יכולים להתיישב בחלל. חברת אמורפיקל העלתה לחלל ניסוי שהביא לגילויים חשובים בנוגע להתפתחות דלקות בגוף כחלק מתהליך הזקנה. בחלל מתרחש תהליך הזדקנות מואץ, זאת משום שחוסר הכבידה והקרינה הקוסמית פוגעת באסטרונאוטים ויוצרת בגופם תהליכים דלקתיים רבים הגורמים לפירוק מסת עצם ושריר. המטרה בניסוי הייתה לבדוק האם ניתן להאט תהליך זה ולהוכיח כי ניתן לגדל תאי שריר ועצם הומניים בתנאים של חוסר כבידה. במסעו לחלל, לקח איתו האסטרונאוט הישראלי איתן סטיבה לתחנת החלל הבין לאומית, את שני הניסויים של חברת אמורפיקל, שמטרתו הייתה לבדוק את ההשפעה שיש לסידן קרבונט אמורפי על התאים לעומת סידן רגיל (גבישי). הניסוי נועד לבחון את התפתחות התהליך בשני סוגי המוצרים. התוצאות כפי שתראו הן מדהימות ובקרוב יפורסמו גם במאמר מיוחד שיוקדש לנושא.


אסטרונאוטית נוחתת חזרה מהחלל ללא יכולת ללכת עקב איבוד מסת עצם ושריר

תוצאות הרקמות שהוזנו בסידן רגיל לא גדלו במיוחד ואילו הרקמות שהוזנו בסידן קרבונט אמורפי עברו תהליך של גדילה והתמיינות. תוצאות אלו בעלות משמעות, כי הן מוכיחות שבעזרת המוצר של אמורפיקל, ניתן יהיה ליישב בעתיד, אנשים בחלל! אולם המשמעות האמיתית לחיים שלנו כאן ועכשיו היא שניתן להאט את תהליך ההזדקנות וזו פריצת דרך ובשורה גדולה למין האנושי. חשוב להבין שלא ניתן לשהות בחלל זמן ממושך בגלל חוסר הכבידה והקרינה הקוסמית שהתייחסנו אליה במאמר זה. לכן, על אחת כמה וכמה, אם החומר הפעיל של אמורפיקל עובד בחלל, הוא בוודאי יעיל על כדור-הארץ.
מה החידוש בפריצת הדרך הרפואית של אמורפיקל?
חברת אמורפיקל, התייחסה לתהליך ההזדקנות כאל תהליך דלקתי שניתן להאט אותו, ועל ידי כך שינתה את חוקי המשחק. הפיתוח החדשני של חברת אמורפיקל, מתבסס על מינרלים ננו-אמורפיים, המצליחים לייצר ביקרבונט – אותו החומר שהגוף שלנו מייצר, המאזן את החומציות של הגוף ונלחם  בדלקות. בנוסף, בתהליך ספיגת המינרלים, מתרחש שיקום של התאים המודלקים. לכן, הפעולה כאן היא כפולה: גם הפחתת הדלקת וגם שיקום ובניית תאים. שני הגורמים האלו תורמים לעצירת הדלקת וחיזוק העצמות באמצעות תוספת סידן. סידן קרבונט אמורפי נספג בגוף טוב יותר מכל סידן אחר, בשל היותו ננומטרי (קטן פי מיליון בנפחו מסידן גבישי) ולכן יעילותו גבוהה ביותר.


מינרלים ננו-אמורפיים מגיעים ישירות לרקמה הדלקתית, מאזנים חומציות ומשקמים את התאים

איך ניתן לעכב הזדקנות בעשר או עשרים שנה?
המוצר הספציפי שהחברה פיתחה הקשור להזדקנות נקרא  ph דיירקט והוא מומלץ לצריכה לכל אדם מעל גיל שלושים, הרוצה להאט את תהליך ההתכווצות והכיפוף, הצפוי להתרחש בגילאים מבוגרים יותר, ולמנוע תהליכים רבים אחרים הקשורים לזקנה. על פי עדויות של מטופלים, זמינות המינרלים הגבוהה, והייצור המוגבר של ביקרבונט, הביאו  להטבה בדלקות מפרקים, שיפור בתנועתיות במפרקים, האטה של התהליכים הגורמים לשחיקת הסחוס וכן חיזוק הגוף ושיפור התחזוקה שלו.
חברת אמורפיקל, היא החברה היחידה בעולם שהתייחסה לתהליך ההזדקנות כאל תהליך דלקתי שניתן להאט אותו על ידי מינרלים טבעיים. ברגע שמתייחסים לתהליך ההזדקנות כאל תהליך דלקתי שניתן לעכב אותו ולמתן אותו, תפישתנו משתנה ומביאה לגוף בריא יותר. אנו ממליצים לבחון ולאמץ שימוש במוצר למגוון מצבים רפואיים בגילאים מבוגרים, וכן מניעה של מצבים מסוימים כבר בגילאים צעירים יותר.
[1] https://immunityageing.biomedcentral.com/articles/10.1186/1742-4933-2-14

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

אוסטאופורוזיס תזונה

אוסטאופורוזיס תזונה – המלצות תזונתיות להתמודדות עם המחלה

אוסטאוארטריטיס

אוסטאוארטריטיס – כל מה שכדאי לדעת

אוסטאוארטריטיס היא דלקת מפרקים ניוונית הנפוצה והאגרסיבית ביותר. בכתבה הבא נסקור תסמינים ודרכי טיפול אשר יסייעו לכם במידה ואתם סובלים מהמחלה.
שיפור בצפיפות העצם

האם אפשר לשפר צפיפות עצם? הוכחה מחקרית

במחקר כפול סמיות ייחודי שכלל 35 נשים הסובלות מאוסטאופניה, נצפו תוצאות מובהקות שהראו שיפור בצפיפות העצם וכן עדויות ביולוגיות למניעת דלדול עצם אצל נשים שצרכו 400 מ”ג סידן ננו אמורפי ביום (שתי קפליות דנסיטי של 200 מ”ג).
מזונות עשירים בסידן

39 מזונות עשירים בסידן שכדאי להכיר (וגם לצרוך)

מהם המזונות העשירים בסידן מקבוצות מוצרי החלב והירקות? מהן “פצצות הסידן”? וגם: טיפים להורים שביניכם.
קרבונט

כל מה שרציתם לדעת על קרבונט: מדריך פשוט

האם אי פעם תהיתם מניין נוצרים הגזים במשקאות המוגזים שלכם או על איך אבקת האפייה עובדת? זה קרבונט! במאמר זה, נסביר על הקרבונט בצורה קלה ומהנה ויש גם הפתעה: איך קרבונט קשור למנגנון האנטי דלקתי של הגוף שלנו. 
קרוהן ותזונה

קרוהן ותזונה – כיצד תזונה מותאמת מסייעת לחולי קרוהן

במאמר הבא נסקור מהם המזונות המומלצים לחולים במחלת הקרוהן והאם שינוי תזונתי יכול לסייע בהפחתת תסמיני הדלקת. בנוסף – גישות תזונה שונות ופיתוח מדעי פורץ דרך. כנסו לקרוא.
מחקר חולי קרוהן סורוקה

גיוס חולי קרוהן למחקר קליני בבית החולים סורוקה

חולי קרוהן? המכון לגסטרואונקולוגיה, בית החולים סורוקה מגייס מתנדבים חולי קרוהן בינוניים וקשים לניסוי רפואי. טיפול בסידן קרבונט אמורפי לשיפור במצבם של חולי קרוהן בינוניים וקשים.
קרוהן והריון

מחלת קרוהן והריון – כל מה שחשוב לדעת

במאמר זה נתעמק בקשר המורכב בין מחלת קרוהן והריון. נדבר על ההשלכות העמוקות שעלולות להיות למחלה על פוריות האישה. מאמר זה נועד לסייע לנשים חולות קרוהן עם האתגרים והשיקולים העומדים בפניהן לקראת ההריון, וכיצד להיערך לקראתו בעקבות המחלה. 
מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
סידן אמורפי מחקר

אמורפיקל – רשימת המחקרים המלאה בהשתתפות החברה

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתחום העצם, אוסטאופורוזיס, הסרטן, החלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
דילוג לתוכן