אמורפיקל

,

המדריך המקוצר: איך לצלוח את העליות במרתון ירושלים ולהתאושש מהר

תקציר הפוסט

איך לצלוח את העליות במרתון ירושלים

לקראת מרתון ירושלים שיתקיים בסוף השבוע הקרוב, ביקשנו מחי פרחי, מאמן ריצה בכיר, שיספר לנו איך לצלוח את העליות במרתון ירושלים ואיך להתאושש מהר. חי פרחי, בעל שיא אישי במרתון של 2:24 שע’ בעבר, וכיום מאמן ריצה וספורטתרפיסט משתף מהניסיון שלו. מרתון ירושלים הוא אחד המרתונים המאתגרים ביותר בעולם, וזאת בשל תוואי הריצה. בין אם אתם משתתפים בריצת 5 ק”מ, 10 ק”מ, חצי מרתון או המרתון, אתם עומדים להתנסות במסלולים מאתגרים שכל אחד מהם יכלול לא מעט עליות.

חי פרחי, מאמן ריצה וספורטתרפיסט
חי פרחי, מאמן ריצה וספורטתרפיסט, מומחה לשיקום פציעות ריצה

איך לצלוח את העליות במרתון ירושלים

1. הכירו את המסלול ואיפה העליות
“תחילה חשוב להכיר את המסלול. זה נכון לגבי כל מרוץ, ולא רק לגבי מרתון ירושלים”, מסביר חי. “ברגע שאתם יודעים כמה עליות ואיפה הן נמצאות במסלול, כבר אתם מגיעים מוכנים גם בראש, איפה יכול להיות יותר קשה לאורך המסלול. חשוב להסתכל במפות המסלולים לפני כל מרוץ, וכל אחד לפי המרחק שבו הוא משתתף ולבצע את ההכנה הזו”.

2. יש לבצע הכנה ייעודית לריצה
“כמובן זה לא מחייב, אבל מי שמבצע בתוכנית האימונים שלו אימוני עליות, בוודאי שזה יכול לסייע לו גם במרתון ירושלים. בסופו של דבר אימוני עליות הם אימונים מאד חשובים לכל רץ, הם מחזקים, ובחיזוק של הגוף אנחנו מונעים פציעות, וכמובן אנחנו לומדים לרוץ בעליות. אין ספק שמי שהתאמן במסלולים עם עליות יהיה לו יותר קל במרתון ירושלים”.

3. אל תלחמו בעליות!
הטיפ החשוב ביותר של חי למשתתפים במרתון ירושלים, בין אם יש להם יותר או פחות ניסיון בעליות הוא: “לא נלחמים בעליות! להיות עם האצבע על הדופק. שמים לב מה הקצב הנכון. הרבה אנשים חושבים שכיוון שיש עלייה, בשביל לא להפסיד זמן, צריך לעלות אותה יותר מהר. זו טעות כמובן. בייחוד במסלול רבוי עליות. צריך לחלק את הכוחות נכון. ריצה בעלייה מביאה לעלייה מהירה בדופק, השרירים שלנו מתחמצנים יותר מהר, ואנחנו לא רוצים “להישרף” כבר בעלייה הראשונה. אז לא להילחם, להיות עם העיניים על הקצב, וגם אם חווים ירידה קלה בקצב בריצה בעלייה, זה לא נורא, אנחנו שומרים כוחות לעליות הבאות. השיטה שלי היא להסתכל שלושה מטר קדימה ולדמיין שאנחנו כמו בריצה במישור”.

4. ph ספורט להתאוששות מיטבית
“באופן כללי אני ממליץ לקחת שקית של ph ספורט לפני הריצה ואחת כמובן בסיום הריצה. זה מאיץ התאוששות ואני מרגיש את האפקט גם על עצמי. בריצה במסלולים מאתגרים כמו במרתון ירושלים, זה חשוב אף יותר ואני ממליץ בחום לצרוך את האבקה”. מסכם חי.

מה קורה לכם בגוף אחרי ריצה

בזמן ואחרי פעילות גופנית עצימה מתרחשים מספר תהליכים בגוף. כמו למשל נזק מיקרוסקופי לשריר, עלייה ברמת החומציות של התאים וכן פעילות אנטי דלקתית. אם נטפל בתהליכים האלו, נוכל להגיע מאוששים יותר לאימון הבא. כך קורה בדיוק עם האבקה של ה pH ספורט. בטכנולוגיה פורצת דרך, הצליחה חברת אמורפיקל לפתח פיתרון לספורטאים להתאוששות מהירה אימונים. צפו בסרטון:

ph ספורט – התאוששות מהירה מאימונים

חברת אמורפיקל, היא החברה היחידה בעולם שהתייחסה לנושא הדלקות אצל ספורטאים בראייה חדשה פורצת דרך. הפיתוח החדשני של אמורפיקל מתבסס על טכנולוגיה היברידית: מינרלים ננו-אמורפיים היודעים להגיע לאזור הדלקתי תוך חיקוי המנגנון הטבעי של הגוף בהתמודדות מול דלקות. עבור ספורטאים הסובלים מריבוי דלקות באופן תמידי, מהווה הפתרון של אמורפיקל גיים ציינג’ר אמיתי בכל הקשור במיקסום ההתאוששות שלהם.

הטכנולוגיה ההיברידית, מצד אחד מנטרלת את הדלקת ומצד שני בונה את העצם/שריר/גיד ובכך נותנת מענה על הצורך הדחוף ביותר של כל ספורטאי ולא משנה הענף בו הוא עוסק: להגיע רענן לאימון או לתחרות הבאה לאחר שהתאושש בצורה אופטימלית. פריצת הדרך מאפשרת לספורטאים להתאושש במהירות מאימונים, ובמקרה של פציעה אקוטית או דלקת-כרונית, תהליך השיקום מהיר יותר באופן משמעותי.

עדויות של עשרות ספורטאים מענפים שונים שהחלימו מפציעות רבות, שברי טראומה, שברי מאמץ, קרעים בגידים, דלקות בגידים, רצועות, שרירים ופציעות רבות נוספות, מראות כי תוספת של pH ספורט, קיצרה את זמן ההחלמה ואפשרה חזרה מהירה לפעילות גופנית. לאחרונה פורסם מחקר שהוכיח בצורה חד משמעית. סידן קרבונט אמורפי משפר ביצועים.

לכבוד מרתון ירושלים, ניתן לרכוש את ה-ph ספורט במחיר מיוחד בהקלדת קוד הקופון: Jerusalemrun2

לרכישה לחצו כאן:

ph ספורט במחיר מיוחד של 145 ש”ח בהקלדת קודן קופון למשתתפים במרתון ירושלים*

ph ספורט*הקופון בתוקף עד יום ראשון ה-19.3. בחצות.

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן