חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
✦ בשל עומס ייתכן וזמני המשלוחים יתארכו עד 7 ימי עסקים ✦
✦משלוח חינם בהזמנת 2 מוצרים ומעלה✦

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.

מגפת הקורונה העולמית, נמצאת עימנו. קיים צורך אמיתי במציאת טיפולים ותרופות למחלה. בימים אלו יצאו הודעות רבות בתקשורת על פתיחה מחדש של מוקדי חיסונים בעקבות עלייה בתחלואה. מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (clinicaltrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.

איך וירוס הקורונה לסוגיו השונים גורם לתחלואה?

נמצא שהליך חדירת הוירוס לתאים צריך סביבה דלקתית (חומצית). בסביבה דלקתית וירוס הקורונה מתרבה ומתבסס ומכפיל את עצמו בסדרי גודל, ועל ידי כך גורם למחלה קשה. המנגנון המשותף לכל סוגי הקורונה שהם מתבססים ופעילים בסביבה דלקתית (חומצית). זו הסיבה שהמחלה מתפרצת בעוצמה באנשים עם מחלות רקע דלקתיות.

סידן קרבונט אמורפי (ACC) הינו צורה ייחודית וננומטרית של סידן קרבונט המסוגל לנטרל מצבי חומציות בזכות מסיסותו הגבוהה ועל ידי שחרור יוני קרבונט בסיסי שסותר את התהליך הדלקתי ועל ידי כך מונע מהוירוס לחדור לתאים. במקביל, הזמינות הביולוגית הגבוהה של הסידן האמורפי והשינוי של הסביבה החומצית מחזקים את מערכת החיסון שהופכת אקטיבית ויעילה יותר, ועל ידי כך מביאה לחיסול הוירוס ולריפוי מהיר.

מטרת הניסוי

מטרת הניסוי היתה לבדוק את הבטיחות, והיעילות של מתן סידן קרבונט אמורפי (ACC) בתצורות שונות. תרופת המחקר נקראה: Amor18, כטיפול בחולי קורונה מאושפזים במצב בינוני עד קשה. הטיפול ב-Amor18 ניתן כטיפול משולב של אבקה תת-לשונית ובאינהלציה.

מהלך הניסויים

ניסוי פאזה ראשונה נעשתה בהתוויה פתוחה בבתי חולים איכילוב ובשמיר, הטיפול בסידן קרבונט אמורפי ניתן ל-6 חולים, כל החולים היו מאושפזים במצב בינוני-קשה עם סטורציה נמוכה. הם החלימו תוך מספר ימים. בתום חלק זה הוערכה בטיחות הטיפול על ידי ועדה בלתי תלויה שהחליטה לאשר את ניסוי פאזה שנייה.

ניסוי פאזה שניה כפול סמיות נעשה בבתי חולים זיו, שמיר וקפלן, היה על 60  מטופלים, שחולקו לשתי קבוצות:
30 מטופלים קיבלו את תרופת המחקר Amor18 (סידן קרבונט אמורפי)
ו-30 מטופלים קיבלו פלסבו.
ב30 המטופלים שקיבלו Amor18 במתן של אבקה תת-לשונית במינון יומי של 2000 מ”ג, יחד עם תמיסת אינהלציה במינון יומי של 120 מ”ג סידן קרבונט אמורפי.
בקבוצת הפלסבו 30 מטופלים קיבלו במתן זהה אבקה תת-לשונית ואינהלציה, ללא החומר הפעיל (סידן קרבונט אמורפי).


תוצאות הניסוי

כל החולים שטופלו ב AMOR18 סידן קרבונט אמורפי, החלימו ושוחררו לביתם תוך ימים ספורים. אף מטופל בסידן קרבונט אמורפי לא הגיע לטיפול נמרץ ולא נפטר.
לעומת 30 חולים שקיבלו פלסבו, מתוכם 7 חולים הגיעו לטיפול נמרץ ו-3 נפטרו.

מסקנות

תרופת המחקר Amor18 סידן קרבונט אמורפי גרמה להחלמה של חולי קורונה במצב בינוני עד קשה ומניעת התדרדרותם לטיפול נמרץ או פטירתם, והיא יכולה להינתן לחולי קורונה גם בשלבים הראשונים של המחלה כדי למנוע את הגעתם לבתי חולים ולתרום להחלמה מהירה יותר.

הניסוי מופיע באתר: clinicaltrials.gov מספרו NCT04900337

קישור לאתר למאמר המלא

קישור לאתר החברה

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

אוסטאופורוזיס תזונה

אוסטאופורוזיס תזונה – המלצות תזונתיות להתמודדות עם המחלה

אוסטאוארטריטיס

אוסטאוארטריטיס – כל מה שכדאי לדעת

אוסטאוארטריטיס היא דלקת מפרקים ניוונית הנפוצה והאגרסיבית ביותר. בכתבה הבא נסקור תסמינים ודרכי טיפול אשר יסייעו לכם במידה ואתם סובלים מהמחלה.
שיפור בצפיפות העצם

האם אפשר לשפר צפיפות עצם? הוכחה מחקרית

במחקר כפול סמיות ייחודי שכלל 35 נשים הסובלות מאוסטאופניה, נצפו תוצאות מובהקות שהראו שיפור בצפיפות העצם וכן עדויות ביולוגיות למניעת דלדול עצם אצל נשים שצרכו 400 מ”ג סידן ננו אמורפי ביום (שתי קפליות דנסיטי של 200 מ”ג).
מזונות עשירים בסידן

39 מזונות עשירים בסידן שכדאי להכיר (וגם לצרוך)

מהם המזונות העשירים בסידן מקבוצות מוצרי החלב והירקות? מהן “פצצות הסידן”? וגם: טיפים להורים שביניכם.
קרבונט

כל מה שרציתם לדעת על קרבונט: מדריך פשוט

האם אי פעם תהיתם מניין נוצרים הגזים במשקאות המוגזים שלכם או על איך אבקת האפייה עובדת? זה קרבונט! במאמר זה, נסביר על הקרבונט בצורה קלה ומהנה ויש גם הפתעה: איך קרבונט קשור למנגנון האנטי דלקתי של הגוף שלנו. 
קרוהן ותזונה

קרוהן ותזונה – כיצד תזונה מותאמת מסייעת לחולי קרוהן

במאמר הבא נסקור מהם המזונות המומלצים לחולים במחלת הקרוהן והאם שינוי תזונתי יכול לסייע בהפחתת תסמיני הדלקת. בנוסף – גישות תזונה שונות ופיתוח מדעי פורץ דרך. כנסו לקרוא.
מחקר חולי קרוהן סורוקה

גיוס חולי קרוהן למחקר קליני בבית החולים סורוקה

חולי קרוהן? המכון לגסטרואונקולוגיה, בית החולים סורוקה מגייס מתנדבים חולי קרוהן בינוניים וקשים לניסוי רפואי. טיפול בסידן קרבונט אמורפי לשיפור במצבם של חולי קרוהן בינוניים וקשים.
קרוהן והריון

מחלת קרוהן והריון – כל מה שחשוב לדעת

במאמר זה נתעמק בקשר המורכב בין מחלת קרוהן והריון. נדבר על ההשלכות העמוקות שעלולות להיות למחלה על פוריות האישה. מאמר זה נועד לסייע לנשים חולות קרוהן עם האתגרים והשיקולים העומדים בפניהן לקראת ההריון, וכיצד להיערך לקראתו בעקבות המחלה. 
מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
סידן אמורפי מחקר

אמורפיקל – רשימת המחקרים המלאה בהשתתפות החברה

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתחום העצם, אוסטאופורוזיס, הסרטן, החלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
דילוג לתוכן