אמורפיקל

,

אוסטאופורוזיס וגיל המעבר – לא סוף העולם

מחלת דלדול העצם (אוסטאופורוזיס) היא מחלה שאחת מכל 3 נשים תחלה בה. הסיכון לחלות באוסטאופורוזיס עולה בגיל המעבר בגלל ירידה בצפיפות מסת העצם. במאמר הבא תגלו למה אוסטאופורויזס בגל המעבר זה לא סוף העולם!

אוסטאופורוזיס היא מחלה דלקתית

מחלת דלדול העצם (אוסטאופורוזיס) היא מחלה שאחת מכל 3 נשים תחלה בה. הסיכון לחלות באוסטאופורוזיס עולה בגיל המעבר בגלל ירידה בצפיפות מסת העצם. אוסטאופורוזיס גורמת להיחלשות העצמות ולנטייה לשברים, בפרט באזור אגן הירכיים, פרק כף היד ועמוד השדרה.

ירידה בהורמון האסטרוגן עקב הפסקת מחזור משמעותה ירידה בחומר נוגד דלקת

נשים בגיל המעבר סובלות מתופעות רבות כמו: גלי חום, הזעת יתר, עייפות נדודי שינה ועוד, וזאת עקב ירידה ביצור ההורמונים. להורמון האסטרוגן תפקידים חיוניים בתקופת הפוריות של האישה, אולם בגיל המעבר רמות נמוכות שלו דווקא מעודדות פעילות של תאים מפרקי עצם. לכן נשים בגיל המעבר בסיכון גבוה לחלות במחלת האוסטאופורוזיס (מחלת דלדול העצם).אוסטאופורוזיס היא מחלה דלקתית

לאחרונה פורסם מחקר חשוב שאוסטאופורוזיס היא מחלה דלקתית (1). במחקר נצפו עדויות מולקולריות לפעילות של מערכת החיסון בתהליכי התפוררות העצם, והמשמעות היא עצומה. למעשה תהליכי דלדול מסת העצם הם תהליכים דלקתיים. אם נדע לטפל בדלקת, נוכל להאט את תהליך איבוד מסת העצם. ההסתכלות מהזווית הזו משנה את כל התמונה, ביחוד כשאנו מתייחסים לנשים בגיל המעבר. הפתרונות שהציעו עד היום לנשים עם אוסטאופורוזיס התרכזו בהשלמת חוסרי סידן, כשלמעשה התמונה רחבה הרבה יותר.

כיצד ניתן למנוע אוסטאופורוזיס ולהאט את תהליך ההזדקנות

תהליך ההזדקנות מתרחש קודם כל ברמת התאים בגופנו ומשם משפיע על כלל המערכות בגוף. למשל: היווצרות קמטים היא תוצאה ויזואלית של הזדקנות תאי העור. היום אנו יודעים שמאזן החומציות בגוף הוא מדד לבריאות, וככל שהגיל עולה – רמת החומציות בגוף עולה. סביבה חומצית בתאי עצם למשל, מאיצה תהליכים של פירוק עצם ואצל אנשים מבוגרים זהו תהליך שגורם בסופו של דבר למחלת האוסטאופורוזיס – מחלת דלדול העצם. על מנת למנוע אוסטאופורוזיס יש להקפיד על מספר המלצות:

  • פעילות גופנית סדירה:
    המלצת האיגוד העולמי לבריאות ממליץ על פעילות גופנית מתונה של 150-300 דקות בשבוע, או לפחות 75 עד 150 דקות פעילות גופנית נמרצת בשבוע, או שילוב מתאים של שתיהן. מבוגרים צריכים לעשות גם פעמיים בשבוע או יותר פעילות לחיזוק השרירים בעוצמה מתונה או נמרצת.. בזמן פעילות גופנית מתרחשים תהליכי בנייה של עצם, והם קריטיים ביחוד בגיל המבוגר. פעילות זו עשויה להיות יעילה רק אם היא תהיה בשילוב של תזונה המספקת סידן בכמות נאותה.
  • הפחתה בשתיית הקפה ומשקאות תוססים.
  • הימנעות מעישון.
  • המעטת צריכת המלח היומית. מלח בכמות גדולה מגביר את הפרשת הסידן בשתן.
  • תפריט עשיר בסידן: כולל מזונות עתירים בסידן כגון ירקות ירוקים וטחינה גולמית.
  • מזונות עשירים בפלבנואידים: מזונות אלה מסייעים בייצוב קולגן, שהוא מבנה החלבון העיקרי בעצם. דוגמאות למזונות מסוג זה הם אוכמניות, גרעיני עוזרר ודובדבנים.
  • צריכה סדירה ומספקת של סידן: כמות הסידן המומלצת למבוגרים בדרך כלל נעה בין 700 לבין 1200 מ”ג ביום.  אם התפריט היומי אינו מספק את הכמות המומלצת, השלימו באמצעות תוסף תזונה, אך אין לחרוג מן הכמות המומלצת.

אוסטאופורוזיס - לא סוף העולם

טכנולוגיה פורצת דרך

חברת אמורפיקל, היא החברה היחידה בעולם שהתחילה להתייחס לאוסטאופורוזיס כאל תהליך דלקתי. בהתאם לכך, החברה פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך המתבססת על סידן קרבונט אמורפי שנספג באופן הטוב ביותר בגוף ועוזר לטיפול בדלקת. ייחודיות הטכנולוגיה היא בכך שבניגוד לתוספי סידן קונבנציונליים כגון סידן גבישי, הסידן של אמורפיקל הוא סידן קרבונט אמורפי ננו מטרי, והתוצאה היא כושר ספיגה גבוה יותר בגוף. בנוסף לכך, בעת ספיגת הסידן הקרבונט האמורפי, קרבונט הופך לביקרבונט ועל ידי כך מאזן בצורה טבעית את הסביבה החומצית. בי קרבונט, הוא החומר אשר הגוף מייצר כשדלקות תוקפות אותו ותפקידו לאזן את החומציות הטבעית של הגוף. מכיוון שהגוף מוגבל בייצור הביקרבונט, אמורפיקל מספקת לגוף את אותו החומר אשר מסופק בצורה מוגברת, משונע לאזורים הדלקתיים ונספג בגוף ברמה הגבוהה ביותר . עובדות אלו, הופכות לחשובות והמשמעות עבור המטופלים היא קריטית.

לסיכום, כל אישה צריכה לשים לב לצריכת הסידן של עצמה. הסידן הוא חומר חיוני לגוף שאחראי על תהליכים רבים בגוף ובייחוד על מסת העצם. רמת צפיפות עצם הוא נתון חשוב ועל כל אישה מעל גיל 45 להיות במעקב ולבצע בדיקת צפיפות עצם אחת לשנתיים.

עוד מידע כאן:

קפליות דנסיטי לנשים

למקורות לחץ כאן

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן