אוסטאופניה היא תהליך דלקתי הניתן לריפוי

תקציר הפוסט

אוסטאופניה היא אחת מהמחלות השכיחות בגילאים מבוגרים, המחלה מתחילה להתפתח כבר בשנות השלושים לחיים, עם תחילתה של ירידה בצפיפות העצם. המחלה שכיחה בעיקר אצל אנשים מעל גיל חמישים והיא נפוצה יותר אצל נשים. אוסטאופניה היא ירידה בצפיפות העצם מתחת לערכים המוגדרים כ”נורמליים”, מה שהופך את העצמות לרגישות יותר. חשוב לציין שהירידה בצפיפות העצם, היא חלק מתהליך ההתבגרות והזקנה, המתחיל כבר בגיל שלושים לאחר שמסת העצם כבר נבנתה. היום ידוע שניתן כמובן למנוע את ההידרדרות המהירה ולפעול לפני שיהיה מאוחר מדי, בכתבה הבאה נפרט איך.

האם יש סימפטומים המעידים על המחלה?

כאשר מתחילה ירידה בצפיפות של העצם, אין בדרך כלל סימפטומים הנראים לעין. אנשים רבים אינם יודעים שיש להם בעיה, עד שהם עוברים בדיקת צפיפות עצם. במקרים קשים יותר התסמינים כוללים כאבי גב חזקים, שמחמירים בעיקר בעמידה או בהליכה ומשתפרים במצב של שכיבה. אוסטאופניה יכולה להתפתח לאוסטיאופורוזיס אך אין הכרח בכך, לא כל מי שסובל מאוסטאופניה יסבול בהכרח מאוסטיאופורוזיס, אך מי שסובל מאוסטאופורוזיס סבל בעבר מאוסטאופניה שלא אובחנה בזמן ולא טופלה כראוי.

סיבות להתפרצות המחלה וגורמי סיכון

ירידה בצפיפות המינרלים בעצמות, סידן ופוספט, היא חלק מתהליך ההזדקנות. אבל, כמו תהליכים רבים הקשורים לגיל, לתורשה ולאורח חיים יש משקל משמעותי על התהליך. בהתאם להערכות שונות ומחקרים רפואיים על צפיפות העצם, נקבע כי לגורם התורשתי יכולה להיות השפעה של 80% על התפתחות המחלה. אבל, במחקרים בנושא עדיין לא הגיעו להסכמה מלאה בנוגע לחשיבות המלאה של הגורם התורשתי. בניגוד לתורשה, הגורמים הסביבתיים והרגלי החיים שלנו, הם דברים שניתנים לשינוי והם נמצאים באחריותנו בלבד. בהתאם לכך, ההשפעה שלהם על צפיפות העצם או על הבריאות באופן כללי היא קריטית.
צריכה מוגברת של אלכוהול פוגעת ביכולת של העצמות לספוג סידן. כמו כן, תזונה דלה בוויטמין D ובסידן היא מהסיבות השכיחות להידלדלות העצם. עישון פוגע ביכולת לספוג סידן ומגביר את הסיכון לאוסטאופניה.
גורם נוסף המשפיע על התפתחות המחלה קשור לטיפול תרופתי בסטרואידים או טיפולים לסרטן ואפילפסיה, ותרופות שאנשים נוטלים באופן קבוע.

כיצד ניתן לטפל במחלה?

אוסטאופניה היא שלב מוקדם של אוסטאופורוזיס ומחקרים חדשים על אוסטיאופורוזיס, כמו זה שנעשה בעת האחרונה באוניברסיטה של ריו דה ז’נרו בבית החולים האוניברסיטאי Pedro [1]Ernesto University Hospital, גילו החוקרים כי מדובר בתהליך דלקתי. לאנשים המאובחנים באוסטאופניה מומלץ בדרך כלל ליטול תוסף סידן אשר לא עוזר למניעת הדלקת. לכן, נדרש עדכון מחדש לפרוצדורות הרפואיות המקובלות לטיפול במחלה.
אמורפיקל גילתה את המכנה המשותף למחלות רבות הנגרמות מהיווצרות תהליכים דלקתיים כרוניים, והיא מציעה עבורן פתרון חדשני המטפל בהפחתת הדלקת ובשיקום הנזק שנגרם לרקמות. אם הנכם בסיכון לאוסטאופניה או כבר מאובחנים, כדאי שתמשיכו לקרוא.

פריצת הדרך של אמורפיקל לאוסטאופניה

ביקרבונט הוא החומר המאזן את החומציות הטבעית של הגוף. במצב של דלקת בגוף, החומציות יוצאת מאיזון וסביבת הדלקת הופכת חומצית ואז נכנס הביקרבונט לפעולה. בני אדם מייצרים בדרך כלל 300 גרם של ביקרבונט ביום, אך לפעמים תהליך הייצור נפגע כחלק מתהליכי הזקנה או כתוצאה מאורח החיים שלנו. הסידן הרגיל שניתן לחיזוק העצמות, לא עוזר לגוף לייצר תוספת של ביקרבונט. לכן, הדלקת נשארת פעילה.

הבשורה של אמורפיקל היא כי באמצעות הפיתוח של הסידן קרבונט ננו-אמורפי, ניתן לטפל בשורש הבעיה. הסידן קרבונט הננו-אמורפי הופך לביקרבונט שתוקף את האזור המודלק, ומטפל בתהליכים הדלקתיים. אנחנו בעצם עוזרים לגוף להתגבר על הדלקת ללא כל נזק בריאותי נלווה. למעשה, אמורפיקל פיתחה מוצר חדשני, שיודע לספק לגוף מולקולות של ביקרבונט בזמינות גבוהה ובכמות מוגברת, ישירות לאזור הדלקתי כדי לטפל בדלקת.

 

קפליות דנסיטי לאוסטאופניה

הטיפול פורץ הדרך של אמורפיקל מציע פתרון למחלות כרוניות שלא הייתה אפשרות לטפל בהם. לגילוי המחקרי החדש שקושר בין תהליך דלקתי לאוסטאופורוזיס ואוסטאופניה אין עדיין מודעות בקרב הרופאים בארץ. קפליות דנסיטי פותחו בהשראה מהטבע על ידי הסרטנים הכחולים, מכונת הסידן המשוכללת בטבע, המשילים ובונים את שריונם תוך 72 שעות בלבד בזמן שלסרטנים אחרים נדרש כחודש. אמורפיקל הצליחה לחקות את המנגנון הטבעי של הסידן האמורפי (ACC) במבנה שונה מהמבנה הגבישי שהוא אמורפי וננומטרי, המאפשר הגעה יעילה לאיבר המטרה, ספיגה וזמינות מינרלית גבוהה יותר בגוף.

קפליות דנסיטי אנחנו מקווים כי בעתיד הקרוב הפיתוח הרפואי של אמורפיקל יעזור לאנשים רבים להחלים מהתהליך הדלקתי ולחיות חיים ארוכים ובריאים יותר. מחלות כרוניות אינן גזרת גורל וניתן להתגבר עליהם עם טיפול נכון.

למידע נוסף ורכישה לחצו כאן

[1]https://www.scielo.br/j/abem/a/FpyHsdzVZYxF395tXcDKqjF/abstract/?lang=en

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
מחקרים קליניים של אמורפיקל סידן קרבונט אמורפי

רשימת המחקרים המלאה של אמורפיקל

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתאים סרטניים, בחלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
אוסטאופורוזיס בהריון

כל מה שצריך לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון

הסיבות להתרחשות אוסטאופורוזיס בהריון אינן ידועות במלואן,אולם אוסטאופורוזיס בהריון הוא מצב נדיר ביותר. בכתבה הבאה כל מה שרציתם לדעת על אוסטאופורוזיס בהריון, אבחון, טיפול מניעה ועצות שימושיות להתנהלות כללית לבריאות העצם בהריון
איך להפחית לחץ וחרדה

המומחים של אמורפיקיור: מדריך כיצד להתגבר על מתח וחרדה בימי המלחמה

האירועים המחרידים בחדשות גרמו להרבה אנשים תופעות של לחץ וחרדה. בכתבה הבאה המומחים של אמורפיקיור כאן לסייע ולהסביר כיצד אפשר להתגבר על כך ואילו תוספי תזונה טבעיים יכולים לסייע
טיפול בקורונה

אפשר להיות רגועים: הקורונה אולי חוזרת, זה הזמן להכיר טיפול ישראלי פורץ דרך בחולי קורונה במצב בינוני וקשה

מבחינת חברת אמורפיקל אפשר להיות רגועים: תוצאות מדהימות שהתפרסמו בכתב עת יוקרתי (ClinicalTrial) מסכמות מחקר קליני שערכה החברה בקרב חולי קורונה, והתוצאות חד משמעיות: ריפוי מהיר של החולים ומניעת התדרדרות מצבם הרפואי והגעתם לטיפול נמרץ או מוות.
IVF

הצלחה חסרת תקדים בתחום ההפרייה החוץ גופית (IVF): סידן קרבונט אמורפי (ACC) שיפר את קצב הגדילה, כמות ואיכות עוברים

טיפול בתאים סרטניים

פריצת דרך מדעית: אמורפיקל הצליחה להפוך תאים סרטניים לתאים נורמליים

הצלחה לאמורפיקל: לאחר סיום הניסויים התקבל מאמר בעיתון מדעי שייווצרי בשם “Cancers” מבית MDPI שהתרכז בפעילות על סרטן ריאות והוכיח שהמינרלים הננו אמורפיים יעילים בטיפול בסרטן ריאות. כמו כן נראתה פעילות אנטי סרטנית בכ-90% מסוגי הסרטן.

התוסף הכי חיוני: כל הסיבות למה כל אחד צריך מגנזיום

לא משנה אם אתם צעירים או מבוגרים, נשים או גברים, אנשים פעילים מאד או פחות פעילים, המגנזיום חיוני לכל אחד. בכתבה הבאה תגלו את כל הסיבות למה כדאי לצרוך מגנזיום

מה היא התזונה המומלצת להתמודדות עם אוסטאופורוזיס?

אוסטאופורוזיס היא מחלה מסכנת חיים ועלולה לגרום להרבה שברים. מניעת אוסטאופורוזיס מתחילה לפני הכל בתזונה שלנו, על כל המלצות התזונה המומלצת לאוסטאופורוזיס במאמר הבא
מגנזיום לספורטאים

עוסקים בספורט ? התוסף העוצמתי שיגרום לכם להיות יותר טובים!

ספורטאים חובבים ומקצועיים, תמיד מחפשים דרכים לשפר את הביצועים ואת ההתאוששות שלהם. אחד המינרלים שמשחק תפקיד חשוב בתמיכה בפעילות גופנית הוא המגנזיום. אבל איך תדעו באיזה תוסף מגנזיום לבחור?
דילוג לתוכן