משלוח חינם בקניה מעל 300 ש"ח. זמן אספקה בין 3 ל-5 ימי עסקים.

משלוח חינם בקניה מעל 300 ש"ח. זמן אספקה בין 3 ל-5 ימי עסקים.

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

איך אפשר לחזק את המערכת החיסונית ולמנוע וירוסים?

ד"ר יגאל בלום,
סגן נשיא R&D ומדען ראשי באמורפיקל

למערכת החיסונית חשיבות רבה לבריאות ולאיכות החיים. קיימים מגוון חיסונים שמטרתם לחסן את גופנו מפני מחלות כדוגמת שפעת. ככל שאנו מתבגרים השפעתם פוחתת, ועלינו להיות מודעים לכך ולנקוט פעולות לחיזוקה.

מהי המערכת החיסונית?

מערכת החיסון, כשמה כן היא, "מערכת" – ולא יישות אחת. מדובר במערכת מורכבת, בה נדרשים איזון והרמוניה על-מנת לתפקד כהלכה. תפקידה העיקרי של המערכת הוא הגנה על גופנו מפני אורגניזמים הגורמים למחלות כגון חיידקים ווירוסים.

וירוס הינו גורם זיהומי, המשוכפל אך ורק בתוך תאים חיים של אורגניזם. חוסנה של המערכת הוא קריטי ליכולתה להתמודד ולמנוע את התפתחות הזיהום. זוהי סיבה עיקרית לכך שסטטיסטית, מרבית חולי הקורונה הקשים והנפטרים מהמחלה הם באוכלוסיית הגיל הגבוה ואנשים עם מחלות רקע, המאופיינים במערכת אימיונולוגית (חיסונית) ירודה.

ניהול אורח חיים בריא הוא הדבר המומלץ ביותר לחיזוק המערכת החיסונית

כל חלק בגופנו, כולל המערכת החיסונית, מתפקד טוב יותר ומתעצם ע"י אורח חיים בריא.

להלן מספר טיפים לאורח חיים בריא:

ביצוע פעילות ספורטיבית באופן קבוע

שמירה על משקל מתאים לגובה

תזונה מאוזנת

הימנעות מעישון

שינה מספקת

שמירה על ניקיון

מזעור מתח נפשי

תזונה ותוספי תזונה עשויים גם הם לסייע בחיזוק המערכת החיסונית

ככל שאנו מתבגרים, יכולת התגובה החיסונית של גופנו הולכת ומצטמצמת. מחקרים רבים מוכיחים כי מבוגרים מעל לגיל 65 נוטים לחלות במחלות זיהומיות בהשוואה לאנשים צעירים. מדענים סבורים כי הסיכון המוגבר למחלות בקרב קבוצות גילאים אלו, קשור לירידה בתאי ה-T – שתפקידם להילחם בזיהומים.

מחקרים רבים מצביעים על קשר בין תזונה בריאה ומאוזנת, הכוללת לעיתים גם תוספי תזונה, לבין מערכת חיסונית חזקה יותר, בעיקר בקרב אנשים מבוגרים.

יכולת התגובה החיסונית הולכת ופוחתת עם הגיל

קלציום קרבונט אמורפי (ACC) –  האם הסידן האמורפי יכול לסייע במניעת מחלות ווירוסים?

בגוף האדם יש בין 1 לבין 2 ק"ג של אטומי סידן, וזוהי כמות גדולה יותר באופן משמעותי מכל שאר האטומים האי-אורגניים המצויים בגופנו. הסידן הכרחי לבניית העצמות והשיניים, יוני הסידן חיוניים לתפעולם התקין של כל התאים בגופנו. זה כולל גם את היכולות של המערכת האימונולוגית להתמודד עם מחלות זיהומיות ומחלות בכלל.

במערכת החיסונית ישנו תפקיד חשוב לתאי T ציטוטוקסיים (Tc), ההורגים תאים הנגועים בנגיפים (וירוסים). תאים אלו  הם חלק ממנגנון ההגנה של הגוף מפני וירוסים. במחקרים פרה-קליניים שערכה חברתנו נבדק כיצד הקלציום קרבונט האמורפי (ACC) משפיע על מערכת החיסון. בניסוי אחד היו שתי קבוצות של עכברים בריאים: קבוצת ניסוי אחת קיבלה קלציום קרבונט אמורפי (ACC), וקבוצת הביקורת קיבלה תמיסה פיזיולוגית. תוצאות המחקר הראו כי לקבוצה אשר קיבלה ACC, היו יותר תאי T ציטוטוקסיים בהשוואה לקבוצת הביקורת. כמו כן, בקבוצת הניסוי נצפתה רמת נמוכה יותר של PD-L1 (סוג של חלבון).

ניסוי נוסף בוצע שהחל באמצע ינואר 2020 במעבדות של חברה אמריקאית בארה"ב, הראה כי תאי T (לימפוציטים) בתרבית גדלו מהר יותר בנוכחות ACC. באמצעות הגדלת הכמות של התאים הללו, ניתן לסייע למערכת החיסונית להילחם בוירוסים (זיהומים נגיפיים).

ניסוי זה הוא עדות נוספת לתרומת ה-ACC לחיזוק המערכת החיסונית.

אמורפיקל פיתחה סינתזה ייחודית לייצור קלציום קרבונט אמורפי (ACC) המורכב מחלקיקי ננו שהם הקטנים ביותר בשוק. מדובר בפרט משמעותי, כיוון שרובם המוחלט של תוספי הסידן עשוי מחלקיקים מיקרוניים (1 מיקרון = 1,000 ננומטר), וכולם, ללא יוצא מן הכלל – הם גבישיים.

שילוב שתי תכונות אלו מוביל לזמינות ביולוגית ומסיסות גבוהים הרבה יותר משל תוספי הסידן האחרים. הזמינות הביולוגית מתבטאת ברמת ספיגה גבוהה יותר של הקלציום במעיים (בממוצע פי 2 יותר מאשר תוספי קלציום שכיחים בשוק) ובתצפיות ביורפואיות ייחודיות שאינן צפויות מתוספי קלציום. חברת אמורפיקל מנהלת מחקר מדעי ורפואי לאימות והבנת תגליות חשובות אלו ולפיתוח מוצרים ביורפואיים מתקדמים על בסיס המחקרים וניסויים קליניים.

דילוג לתוכן