קבלו ₪50 הנחה בכל קניה - קוד קופון: NEW50

המגזין הרפואי היוקרתי Nutrition Reviews קבע כי אוסטאופורוזיס היא מחלה דלקתית ורוב הרופאים בכלל לא מודעים לכך

אוסטאופורוזיס היא אחת מהמחלות השכיחות ביותר בגיל מבוגר. כל אישה שנייה וכל גבר חמישי בישראל חולים במחלה המתבטאת במסת עצם נמוכה ושבריריות עצם מוגברת, כתוצאה מכך החולים נמצאים בסיכון גבוה לשברים.

אוסטאופורוזיס היא אחת מהמחלות השכיחות ביותר בגיל מבוגר. כל אישה שנייה וכל גבר חמישי בישראל חולים במחלה המתבטאת במסת עצם נמוכה ושבריריות עצם מוגברת, כתוצאה מכך החולים נמצאים בסיכון גבוה לשברים. אנשים בגיל מבוגר שחולים במחלה, נאבקים עם שברים חוזרים ונשנים שמקשים על חיי השגרה, ובמקרים מסוימים אף יכולים להסתיים במוות, על פי דיווחים בישראל כ 30% מהחולים מתים בשנה הראשונה של המחלה. לפעמים תהליך השיקום של העצמות השבורות לוקח חודשים ויש מקרים שמדובר בנזק בלתי הפיך.
עד לעת האחרונה החוקרים נטו לחשוב שאוסטאופורוזיס קשורה לגורמים מטבוליים, מכניים ואנדוקריניים. אך מחקרים חדשים מראים שמדובר בתהליך דלקתי. המחלה היא חלק מתהליך ההזדקנות ולכן צריך להתייחס אליה בהתאם, כאשר בוחנים את הפתרונות הרפואיים.
לפני שניגשים לטיפול בבעיה, חשוב להבין שתהליך ההזדקנות עצמו, הוא תהליך רצוף תהליכיים דלקתיים שאם נדע לטפל בהם, נוכל להאט אותו. תהליך ההזדקנות נראה לעין בשלבים מאוחרים בחיים, אולם מתחיל בשלבים מוקדמים יותר בכל הקשור לאוסטיאופורוזיס. אצל האישה מתחיל התהליך, החל מגיל ארבעים וחמש ובמקביל להפסקת המחזור החודשי, ואצל גברים החל מגיל חמישים וחמש. בגילאים אלו מתחילה ירידה משמעותית של מסת העצם.

ירידה בצפיפות מסת העצם היא תהליך דלקתי
ירידה בצפיפות מסת העצם היא תהליך דלקתי

מחקרים מהעת האחרונה על אוסטאופורוזיס

במחקר שנעשה בעת האחרונה באוניברסיטה של ריו דה ז’נרו בבית החולים האוניברסיטאי Pedro Ernesto University Hospital נקבע בסיכום המאמר כי דלקת היא אחת מהסיבות המרכזיות ביותר להידלדלות העצם. עדויות קליניות ומולקולריות מראות שלדלקת יש השפעה מהותית על תחלופת העצם, לכן כאשר באים לטפל במחלה, צריך לקחת זאת בחשבון לפני כל דיאגנוזה ומתן טיפול תרופתי. רופאים צריכים להתעדכן בממצאים החדשים, להיות מודעים ולפעול בהתאם לטכניקות המתאימות לטיפול בבעיה. הפעולה הנכונה היא טיפול בדלקת ואז באופן טבעי, היקף המחלה והתסמינים שלה יחלשו בהדרגה.
במאמר נוסף מתוך Nutrition Reviews, Volume 65, Issue suppl_3, December 2007, Pages S147–S151, המחבר מקשר בין תהליך המחלה לבין תהליך דלקתי המלווה בהפרשה של ציטוקינים. אחד מהגורמים המרכזיים ביותר להתפתחות אוסטאופורוזיס היא מחסור באסטרוגן בעקבות הפסקת המחזור אצל נשים. המחסור באסטרוגן הוא לא הסיבה למחלה אלא הוא תוצאה של התהליך הדלקתי והפרשת ציטוקינים. לכן כאשר אנחנו באים לטפל במחלה עלינו לקחת זאת בחשבון!
לבדיקה האם המוצר יכול להתאים לי ? >> לחץ כאן

טכנולוגיה פורצת דרך לטיפול באוסטאופורוזיס

חברת אמורפיקל, היא החברה היחידה בעולם שהתחילה להתייחס לאוסטאופורוזיס כאל תהליך דלקתי. בהתאם לכך, החברה פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך המתבסס על סידן קרבונט אמורפי שנספג באופן הטוב ביותר בגוף ועוזר לטיפול בדלקת. ייחודיות הטכנולוגיה היא בכך שבניגוד לתוספי סידן קונבנציונליים כגון סידן גבישי, הסידן של אמורפיקל הוא סידן קרבונט אמורפי ננו מטרי, והתוצאה היא כושר ספיגה גבוה יותר בגוף. בנוסף לכך, בעת ספיגת הסידן הקרבונט האמורפי, קרבונט הופך לביקרבונט ועל ידי כך מאזן בצורה טבעית את הסביבה החומצית. בי קרבונט, הוא החומר אשר הגוף מייצר כשדלקות תוקפות אותו ותפקידו לאזן את החומציות הטבעית של הגוף. מכיוון שהגוף מוגבל בייצור הביקרבונט, אמורפיקל מספקת לגוף את אותו החומר אשר מסופק בצורה מוגברת, משונע לאזורים הדלקתיים ונספג בגוף ברמה הגבוהה ביותר . עובדות אלו, הופכות לחשובות והמשמעות עבור המטופלים היא קריטית.

מינרלים ננו-אמורפים בזמינות ביולוגית גבוהה וספיגה מוגברת ואיזון חומצויות
מינרלים ננו-אמורפים בזמינות ביולוגית גבוהה וספיגה מוגברת ואיזון חומצויות

לבדיקה האם המוצר יכול להתאים לי ? >> לחץ כאן

אמורפיקל פיתחה מוצר המכיל מינרלים ננו אמורפיים שמספקים לא רק סידן, ובכך שינתה את הגישה כאשר באים להציע פיתרון לטיפול באוסטיאופורוזיס 
ניסיונות העבר לטפל במחלה התמקדו בסימפטומים ולא ירדו לשורש העניין. כאשר מבינים שמדובר בתהליך דלקתי, כל הגישה שלנו משתנה. כאשר נוצרת דלקת, מערכת החיסון נכנסת לפעולה ומופעלים ציטוקינים, חלבונים המהווים חלק מפעילות ההגנה של הגוף. בנוסף, בתהליך דלקתי נוצרת סביבה חומצית. כאשר התגובה הדלקתית לא מצליחה להיפתר ונמשכת, מרכיבי הגנה נוספים מגויסים ליצירת תגובה חיסונית וזו ידועה בשם “דלקת כרונית”.
הגורם העיקרי לתהליך הדלקתי הוא חוסר היכולת של הגוף לייצר מספיק ביקרבונט כדי לשנות את ה PH  המקומי בעצם. הסביבה החומצית גורמת לפרוק העצם על ידי שינוי מאזן בין תאים אוסטאובלסטים (בוני העצם) שמושתקים בגלל הדלקת, לבין פעילות התאים האוסטאוקלסטים (מפרקי העצם). מצב זה גורם לפעילות יתר של קטפסין k שמפרק את העצם. קטפסין K הוא האנזים שמפרק קולגן, החומר שמהווה 90% מהחומר האורגני של העצם. שינוי האיזון הוא הגורם לתהליך דלקתי מתמשך. כל עוד הסביבה התאית ממשיכה להיות חומצית, הדלקת תימשך. הגוף יודע לאזן חומציות בצורה טבעית על ידי יצור של ביקרבונט, אך במצב של דלקת כרונית נדרש ייצור מוגבר, אך הגוף מוגבל בייצורן. המוצר של אמורפיקל, מכיל מינרלים ננו אמורפיים שבתהליך ספיגתם מייצרים ביקרבונט, ובכך מהווה פריצת דרך שמשנה את כללי ההתייחסות לאוסטאופורוזיס.
כל התמודדות עם המחלה חייבת להיעשות מתוך ראייה וניתוח נכון והבנת הנתונים החדשים הללו ולפעול בהתאם. עלינו לטפל לא רק במחסור בסידן הגורם להידלדלות העצם, אלא בתהליך ההזדקנות עצמו המהווה דלקת כרונית של פירוק עצם. לא מדובר רק באיום חיצוני על הגוף אלא בתהליכים טבעיים, כמו הפסקת המחזור שלא בזמן, תזונה לקויה או אי שמירה על אורח חיים בריא ופעיל. הזדקנות היא תהליך טבעי ובסופו של דבר לא ניתן למנוע לחלוטין את התופעות הקשורות לזקנה, אבל אפשר בהחלט להאט את התהליך ולעזור לגוף להתמודד אתן טוב יותר.

שמירה על אורח חיים בריא היא רק חלק מהפיתרון להאטת הזדקנות
שמירה על אורח חיים בריא היא רק חלק מהפיתרון להאטת הזדקנות

שתפו:

Facebook
Twitter
LinkedIn

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר:

מאמרים נוספים

אוסטאופורוזיס תזונה

אוסטאופורוזיס תזונה – המלצות תזונתיות להתמודדות עם המחלה

אוסטאוארטריטיס

אוסטאוארטריטיס – כל מה שכדאי לדעת

אוסטאוארטריטיס היא דלקת מפרקים ניוונית הנפוצה והאגרסיבית ביותר. בכתבה הבא נסקור תסמינים ודרכי טיפול אשר יסייעו לכם במידה ואתם סובלים מהמחלה.
שיפור בצפיפות העצם

האם אפשר לשפר צפיפות עצם? הוכחה מחקרית

במחקר כפול סמיות ייחודי שכלל 35 נשים הסובלות מאוסטאופניה, נצפו תוצאות מובהקות שהראו שיפור בצפיפות העצם וכן עדויות ביולוגיות למניעת דלדול עצם אצל נשים שצרכו 400 מ”ג סידן ננו אמורפי ביום (שתי קפליות דנסיטי של 200 מ”ג).
מזונות עשירים בסידן

39 מזונות עשירים בסידן שכדאי להכיר (וגם לצרוך)

מהם המזונות העשירים בסידן מקבוצות מוצרי החלב והירקות? מהן “פצצות הסידן”? וגם: טיפים להורים שביניכם.
קרבונט

כל מה שרציתם לדעת על קרבונט: מדריך פשוט

האם אי פעם תהיתם מניין נוצרים הגזים במשקאות המוגזים שלכם או על איך אבקת האפייה עובדת? זה קרבונט! במאמר זה, נסביר על הקרבונט בצורה קלה ומהנה ויש גם הפתעה: איך קרבונט קשור למנגנון האנטי דלקתי של הגוף שלנו. 
קרוהן ותזונה

קרוהן ותזונה – כיצד תזונה מותאמת מסייעת לחולי קרוהן

במאמר הבא נסקור מהם המזונות המומלצים לחולים במחלת הקרוהן והאם שינוי תזונתי יכול לסייע בהפחתת תסמיני הדלקת. בנוסף – גישות תזונה שונות ופיתוח מדעי פורץ דרך. כנסו לקרוא.
מחקר חולי קרוהן סורוקה

גיוס חולי קרוהן למחקר קליני בבית החולים סורוקה

חולי קרוהן? המכון לגסטרואונקולוגיה, בית החולים סורוקה מגייס מתנדבים חולי קרוהן בינוניים וקשים לניסוי רפואי. טיפול בסידן קרבונט אמורפי לשיפור במצבם של חולי קרוהן בינוניים וקשים.
קרוהן והריון

מחלת קרוהן והריון – כל מה שחשוב לדעת

במאמר זה נתעמק בקשר המורכב בין מחלת קרוהן והריון. נדבר על ההשלכות העמוקות שעלולות להיות למחלה על פוריות האישה. מאמר זה נועד לסייע לנשים חולות קרוהן עם האתגרים והשיקולים העומדים בפניהן לקראת ההריון, וכיצד להיערך לקראתו בעקבות המחלה. 
מנופאוזה

מנופאוזה – תופעות גיל המעבר ודרכי טיפול

תופעות גיל המעבר יכולות להיות מטרידות ולהפריע לשגרת החיים. רוב הנשים יסבלו בעיקר מגלי חום ומאי סדירות במחזור. במאמר זה מידע חשוב על גיל המעבר שבאמצעותו תוכלי ללמוד כיצד להיערך אליו נכון. דרכי טיפול מומלצות, ומה הסכנה הכי גדולה שגיל המעבר מביא עימו. 
סידן אמורפי מחקר

אמורפיקל – רשימת המחקרים המלאה בהשתתפות החברה

במאמר זה תוכלו למצוא קישורים לכל המחקרים של אמורפיקל שפורסמו בשנים האחרונות החל מהוכחת הספיגה המוגברת של סידן קרבונט אמורפי וכן מחקרים שבוצעו בתחום העצם, אוסטאופורוזיס, הסרטן, החלל, קורונה, הפריה חוץ גופית ועוד
דילוג לתוכן