שאלות נפוצות

DENSITY הוא תוצר של מחקרים מדעיים שערכה אמורפיקל, חברה ביוטכנולוגית ישראלית פורצת דרך, במטרה לפצח את מנגנון הפעולה של מכונת הסידן המשוכללת ביותר בטבע – סרטן הנהרות הכחול. מדעני החברה הצליחו להתחקות אחר ייצוב המינרל הנדיר – הסידן האמורפי – כפי שמתרחש בטבע, ולהפכו לתוסף תזונה ראשון ויחיד מסוגו בעולם, המצטיין ביעילות גבוהה, שטרם נצפתה כמותה.

תוספי הסידן הקיימים כיום בשוק הינם ממקורות שונים, הכוללים בין היתר מקורות טבעיים, כגון: צדפות, אלמוגים ומינרלים דולומיטיים, וכן ממקורות סינטטיים המכילים סידן אורגני ואנאורגני. לכל תוספי הסידן הקיימים היום בשוק יש מכנה משותף אחד והוא זמינות סידן מאוד מוגבלת לגוף. יתרה מכך, יעילותם של תוספי הסידן הקיימים (עם ובלי תוספת ויטמין D) במניעת דלדול עצם וביחוד במניעת שברים עדיין מוטלת בספק, ואם אכן קיימת, הינה נמוכה מאוד. DENSITY, סידן אמורפי המיוצר ע"י חברת אמורפיקל הוא תוסף סידן ייחודי בעל יתרונות משמעותיים ביותר בהשוואה לתוספי הסידן הקיימים כיום בשוק. מחקר קליני אשר בוצע ביחידה לתזונה קלינית, בביה"ח איכילוב בנשים בגיל המעבר מצא כי הסידן האמורפי נספג בממוצע פי 2 יותר לגוף מאשר קלציום קרבונט גבישי(1). בנוסף, מחקר פרה-קליני בחיות הראה כי הסידן האמורפי הינו תוסף הסידן היחיד שמונע באופן משמעותי דלדול עצם, מעודד בניית עצם ואף יעיל במניעת שברים(2).

1. Vaisman N, Shaltiel G, Daniely M, Meiron OE, Shechter A, Abrams SA, Niv E, Shapira Y, Sagi A. Synthetic Stable Amorphous Calcium Carbonate Yields More Calcium Fractional Absorption than Crystalline Calcium Carbonate. Submitted. 2. Galit Shaltiel, Elad Bar-David, Oren E. Meiron, Eitan Waltman, Assaf Shechter, Eliahu D. Aflalo, David Stepensky, Amir Berman, Berdine R. Martin, Connie M. Weaver & Amir Sagi. Bone loss prevention in ovariectomized rats using stable amorphous calcium carbonate; Health 5 (2013) 18-29

סידן המופיע בצורת חלקיקים אמורפיים תת-מיקרוניים נספג בשיעורים גבוהים יותר הודות להקטנת החלקיקים. החלקיקים הקטנים הינם בעלי שטח פנים גדול יותר המאפשר מסיסות גבוהה יותר של הסידן, פי 120 בהשוואה לקלציום קרבונט רגיל. הסידן שהכרנו עד היום הינו בעל שטח פנים קטן יותר, מסיסות נמוכה יותר והוא נספג בעיקר בחלק העליון של המעי (תריסריון) בספיגה אקטיבית מוגבלת. לעומת זאת DENSITY , הסידן האמורפי מהדור החדש, עשוי להיספג לאורך כל המעי במנגנון ספיגה אקטיבית ופאסיבית המאפשר ספיגת סידן כפולה

הסידן הוא מינרל חיוני לבניית העצם וקריטי לתפקודן התקין של מערכות רבות בגוף. בסביבות גיל 40-50 מאזן הפירוק והבניה של העצם מופר וקצב פירוק העצם מתחיל להיות גדול יותר מקצב הבניה. כאשר צריכת הסידן נמוכה ולא מגיעה לכמות המומלצת, הגוף פועל לצורך ספיגה גדולה יותר באמצעות פירוק הסידן מהעצם. חסר כרוני של סידן, הוא הגורם העיקרי לירידה במסת העצם אשר עשויה להחמיר ולהגיע למצב של אוסטאופורוזיס. השילוב של צריכת סידן נמוכה וספיגה נמוכה של סידן מהמזון גורם לכך שהרבה אנשים לא מצליחים לספק לגוף בפועל את כמויות הסידן החיוניות לו. התמדה יומיומית בנטילת DENSITY תאפשר לגופך לנצל באופן מקסימלי את הספיגה הגבוהה של הסידן האמורפי לטובת חיזוק והגנה על השלד ולהשפעה על מגוון תהליכי התחדשות המתחוללים במערכת ההולכה העצבית, פעילות הלב, המערכת החיסונית ועוד.

כיוון ש- DENSITY הוכח במחקר קליני כבעל ספיגה כפולה לעומת תוספי הסידן הקיימים, ההמלצה ע"ג התווית היא ליטול 2 קפליות ביום (אחת בבוקר ואחת בערב), כלומר סה"כ 400 מ"ג סידן אמורפי ליום. נשים הרות, נשים מניקות, אנשים הנוטלים תרופות מרשם וילדים, עפ"י הנחיות משרד הבריאות יש להיוועץ ברופא המטפל.

תוספי תזונה מומלץ לחלק למנות קטנות בכדי לשפר את יכולת הספיגה בגוף. מומלץ לקחת קפליה אחת של DENSITY בבוקר ואחת בערב.

אפשר ליטול קפליות DENSITY על בטן מלאה או על בטן ריקה. בניגוד לקלציום קרבונט גבישי שנספג רק בשילוב עם ארוחה, הסידן האמורפי DENSITY מתמוסס היטב עם או ללא ארוחה. מחקר קליני שבוצע ביחידה לתזונה קלינית, בביה"ח איכילוב בנשים בגיל המעבר הראה כי קלציום קרבונט אמורפי,DENSITY נספג פי 2 בממוצע בהשוואה לתוסף סידן גבישי כאשר נלקחו עם ארוחה ופי 4.6 כאשר נלקחו על בטן ריקה.(1).

1. Vaisman N, Shaltiel G, Daniely M, Meiron OE, Shechter A, Abrams SA, Niv E, Shapira Y, Sagi A. Synthetic Stable Amorphous Calcium Carbonate Yields More Calcium Fractional Absorption than Crystalline Calcium Carbonate. Submitted